Úvod Správy Víťazný vstup do jari

Víťazný vstup do jari

Slovan si v úvodnom jarnom kole poradil s Dunajskou Stredou 3:1, aj keď inkasoval ako prvý.

V úvodnom jarnom kole si ŠK Slovan Bratislava na domácom trávniku poradil s Dunajskou Stredou výsledkom 3:1. Nepriaznivý vývoj z úvodu zvrátil gól Grendela a následne dva presné zásahy Ondřeja Smetanu.

Po dlhej zimnej príprave vstúpili do úvodného jarného kola aktívnejšie domáci. Už v úvode pohrozil tvrdou strelou Halenár. V 4.min hľadal Milinkovič Pauscheka, no dobre postavená obrana hostí ich akciu zastavila. V ďalších chvíľach sa hralo bez väčších príležitostí, čo zmenila až 14.min. Šebo sa snažil dobehnúť odkopnutú loptu a podarilo sa mu predbehnúť i vybiehajúceho brankára DAC. Do šance sa napokon aj tak nedostal. Následne prišla 18.min a boli to paradoxne hostia, kto otvoril skóre zápasu. Po ľavej strane našiel jeden z Dunajskostredčanov voľného Delagrea a ten preloboval Putnockého. V 20.min sa snažil kontrovať Pauschek, ale jeho strela spoza šestnástky bola nepresná. O dve minúty neskôr opäť pohrozili hostia. Tchamiho strela spoza pokutového územia tento raz Putnockého nezaskočila. Netrvalo dlho a Slovan dokázal nepriaznivý vývoj odvrátiť. V 8.min sa Filip Šebo presadil medzi trojicou brániacich hráčov súpera, našiel voľného Erika Grendela a ten spoza šestnástky nechytateľne zakončil – 1:1. O pár chvíľ neskôr sa snažil Halenár presadiť po rohovom kope, avšak lopta mu nesadla na kopačku. Päť minút pred koncom prvého dejstva skúšal zaskočiť brankára hostí Šebo z vyše dvadsaťpäťmetrovej vzdialenosti. Kučera dokázal na dvakrát zakročiť, a tak sa prvý polčas skončil remízou.

Hneď v úvode druhého polčasu poslal nepríjemný center do šestnástky súpera Milinkovič, ale brankár hostí stihol zasiahnuť. V 56.min sa Halenár presadil medzi dvojicou hráčov DAC a razantne ohrozil bránku hostí. Lopta ale minula jej priestor azda o pol metra. O tri minúty sa už skóre menilo. Po veľkej chybe brankára Dunajskej Stredy zahrával Slovan nepriamy kop v šestnástke súpera. Halenárova delovka sa poodrážala od množstva tiel, až sa dostala k voľnému Smetanovi, ktorý nekompromisne zakončil – 2:1. V nasledujúcom priebehu boli Slovanisti omnoho aktívnejší, no do výraznejšej šance sa nedostali. V 69.min Halenár dlhým pasom vyzval Mészarosa, no domáci mladík zakončoval vo svojej ligovej premiére tesne vedľa. O pár minút zahrával rohový kop Milinkovič, ktorý našiel dobre postaveného Kladrubského. Jeho zakončeniu hlavou chýbala presnosť. O zvýšenie sa postaral v 76.min opäť Smetana, ktorého nádherne vysunul mladučký Mészaros a balasý útočník nezaváhal – 3:1. Osemdesiataštvrtá minúta priniesla pokus Halenára z veľkej diaľky, ktorý smeroval vysoko nad. V závere sa na brankára hostí rútila hneď trojica domácich, no Šebova prihrávka bola nepresná a akciu ukončila. V závere sa už nič zaujímavé nestalo, a tak Slovan vo svojej jarnej premiére uspel v pomere 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda 3:1 (1:1)

Góly:
28. Grendel, 59. a 76. Smetana - 18.Delagre

Žlté karty: 61. Halenár, 85. Kladrubský, 90.+ Jánošík

Zostavy:
Domáci: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil (63.Mészáros), Pauschek - Milinkovič, Kopúnek, Grendel (83.Čikoš) – Smetana  (79.Jánošík), Šebo, Halenár

Hostia: Kučera - Laštovka, Marcin, Prodanovič, Urbánek - Lénárth - Kabele, Nikolič (88.Ravasz), Boya (79.Hanták) – Tchami (52.Csolle), Delarge

Rozhodovali: Vnuk - D. Kubačka, Poláček