Úvod Správy Liga Majstrov Weiss: Verím, že vonku to zvládneme

Weiss: Verím, že vonku to zvládneme

Názory trénerov po zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA ŠK Slovan Bratislava - FC Swift Hesper (1:1).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „V domácom prostredí a vo výbornej kulise je to pre nás výsledkovo určite sklamanie. Očakával som ťažký zápas so súperom, ktorý dobre behal i napádal, vychádzal zo zabezpečenej obrany. My sme sa v prvom polčase nevedeli viac individuálne presadiť okolo šestnástky. K tomu nešťastná penalta, zbytočné vylúčenie. Vyrovnali sme pekným gólom z priameho kopu, čo je dôležité. Verím, že vonku vyhráme, že máme lepšie mužstvo. Máme ešte týždeň na dobrú prípravu. Som pokojný, verím, že postúpime.

Z pohľadu psychickej záťaže to bolo pre celý tím náročné, veľmi sme chceli, nie vždy to však ide tak, ako by ste si predstavovali. Tlak zvnútra i zvonku je dosť veľký, ale sme tu na to, aby sme ho zvládli. Som spokojný s prístupom, v druhom polčase sme o desiatich dobre bránili, mali sme tam 2-3 šance a nebezpečné momenty. Musíme lepšie pracovať pri štandardných situáciách a lepšie ich kopať, aj keď sme z jednej skórovali. Je pred nami ešte týždeň dobrej roboty s vierou, že to vonku zvládneme a pôjdeme ďalej.“

Carlos Fangueiro (tréner Swift Hesper): „V prvom polčase sme sa prezentovali veľmi dobre. Po prestávke mužstvo nie vo všetkých prípadoch dodržalo moje pokyny. Vyžadoval som od hráčov viac prihrávok i prenášanie ťažiska hry. Svoje už zohrávala aj únava. Súper sa snažil o rýchle akcie a kolmé prihrávky, no naša obrana pracovala dobre. Bola pre nás česť odohrať takýto zápas na takomto štadióne.“