Úvod Správy Liga Majstrov Rád uvidel staronové tváre

Rád uvidel staronové tváre

Matúš Vojtko sa teší, že je späť na Tehelnom poli.

Jednou zo staronových tvárí, ktoré ste mohli vidieť v belasom počas prípravy, je talentovaný obranca Matúš Vojtko. Bývalý slovenský mládežnícky reprezentant strávil uplynulý ročník na hosťovaní v Chorvátsku. Podľa svojich slov sa vracia sebavedomejší a vyspelejší.

Dvadsaťdvaročný rodák z Michaloviec sa tešil späť do hlavného mesta. „Pred rokom sa mi neodchádzalo ľahko...Avšak vedel som, že hosťovanie mi môže pomôcť. Chalanov zo Slovana som na diaľku podporoval a sledoval vždy, keď sa dalo. Tešil som sa, keď som sa vracal späť,“ povedal Matúš Vojtko.

Šikovný krajný obranca zažil na hosťovaní v Gorici dramatickú sezónu. Jeho tím bojoval o záchranu medzi chorvátskou elitou, čo sa napokon aj podarilo. Matúš k tomu popri defenzívnej práci prispel jedným gólom a piatimi asistenciami. Spomínaný gól patril do kategórie výstavných, keď náš obranca trafil nádherne z priameho kopu pod brvno.  

„Vraciam sa oťukanejší a sebavedomejší. Futbal vonku je iný. Prichádzam dravší. Po futbalovej stránke som zistil, aké je to v zahraničí. Verím, že si tie dobré veci prinesiem naspäť do Slovana, aby som dokázal rýchlejšie pracovať s loptou,“ pokračoval hráč, ktorý nosil v slovenskej reprezentácii do 21 rokov kapitánsku pásku.

Belasí počas prípravy absolvovali dve sústredenie, a pod vedením kondičného špecialistu Romana Švantnera a jeho tímu dostali v dobrom slova zmysle zabrať. „Nikdy som nemal problém s behaním či kondičnými vecami. To, čo sme natrénovali, sa nám verím v dobrom vráti,“ pokračoval Matúš Vojtko, ktorý v poslednom prípravnom zápase s Rapidom Bukurešť nastúpil na pravom kraji obrany. „Moja dominantná noha je síce ľavá, no nerobí mi problém hrať aj napravo. Prispôsobím sa tomu, čo bude tréner odo mňa vyžadovať a potrebovať.“

Ročné hosťovanie nijako nerozdelilo ľudské väzby, ktoré si mladý slovenský obranca vytvoril v našej kabíne. Medzičasom mu do nej dokonca pribudli dvaja bývalí spoluhráči z Michaloviec. „Počas celého roka sme boli v kontakte s Fiťom (Filip Lichý) či Vladim (Vladimír Weiss ml.). Rád som videl aj Saviho (Kyriakos Savvidis) či Shariho (Sharani Zuberu), oboch si pamätám z Michaloviec. Bolo pekné sa znovu stretnúť,“ usmieva sa Matúš Vojtko, ktorý si na svojom typickom poste na ľavom kraji dobre rozumie s o niečo skúsenejším Lucasom Lovatom. „S Lucasom je to super. Občas sa kamarátsky doberáme, ale aj pochválime, napríklad keď nám vyjde na tréningu pekný center. Len vtedy, keď si doprajeme jeden druhému, môžeme dosiahnuť niečo dobré.“

Belasí vo štvrtok a piatok pokračovali v tréningovom mikrocykle. V kabíne i všade na štadióne už cítiť, že sa blíži prvý súťažný zápas novej sezóny. V stredu o 20:30 vyzveme na Tehelnom poli luxemburského majstra FC Swift Hesper. „Príprava bude postupne smerovať k stredajšiemu zápasu. Tešíme sa, no zostávame plne koncentrovaní. Aj ja osobne sa neviem dočkať. Verím, že tímovo i osobne to môže byť dobrá sezóna. Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som bol trénerovi k dispozícii a zabojoval o čo najviac minút na ihrisku,“ uzavrel Matúš Vojtko.

Vstupenky na prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA ŠK Slovan Bratislava – FC Swift Hesper (streda 12. júla o 20:30) sú v predaji na https://ticketmedia.sk/performance/1394/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SWIFT-HESPER

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.