Úvod Správy Prípravné zápasy Ďalšie víťazstvo pred peknou kulisou + ZOSTRIH

Ďalšie víťazstvo pred peknou kulisou + ZOSTRIH

FC Rapid Bukurešť – ŠK Slovan Bratislava 1:4.

ŠK Slovan aj v štvrtom prípravnom zápase pred sezónou 2023/24 dosiahol víťazstvo. Belasí v Šamoríne zdolali rumunský Rapid Bukurešť vysoko 4:1. Najbližšie sa už predstavíme v ostrom zápase doma na Tehelnom poli. V stredu 12. júla o 20:30 privítame v prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov luxemburský Swift Hesper.

Belasí opäť pred peknou kulisou začali v Šamoríne veľmi dobre. Už po ôsmich minútach sa menilo skóre, a na radosť publika v náš prospech. Lovatov center z rohu Kašia hlavou predĺžil na zadnú žrď Toličovi, ktorý zblízka umiestnil loptu do siete – 0:1. Prakticky z ďalšej akcie Sharani ukázal bežecké danosti a mieril sám na bránu, zoči-voči brankárovi neuspel. Zverenci Vladimíra Weissa st. pokračovali v pekných akciách, Lovat vystrelil z druhej vlny vedľa a Marcelli po dravom prieniku trafil brankára. Rumunský tím pohrozil až v závere polčasu, na našej bráne zvonila žrď, a hráč Rapidu následne z dobrej pozície minul.

Po piatich polčasových zmenách otvorili slovanisti druhé dejstvo vo veľkom štýle. Po rýchlom brejku Malik vysunul Sharaniho, a ten nezaváhal, trafil k ľavej žrdi – 0:2. Nasledovali ďalšie naše striedania, a práve po spolupráci čerstvých hráčov padol tretí gól. Zmrhal ideálne z priameho kopu našiel na päťke Wimmera, ktorý zakončil nezadržateľne do siete - 0:3. Rumuni v 74. min znížili, keď Oaida namieril spoza šestnástky do ľavého horného rohu - 1:3. Ešte krajší gól však padol o desať minút neskôr. Kucka z priameho kopu krásne trafil do ľavého horného rohu - 1:4.

FC Rapid Bukurešť – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:2)

Góly: 74. Oaida - 8. Tolič, 49. Sharani, 63. Wimmer, 84. Kucka

Slovan: Chovan (46. Hrdina) – Vojtko (46. Pauschek), Kašia (46. Križan), Bajrič (58. Wimmer), Lovat (58. Voet) – Lichý (46. Kucka), Kankava (58. Savvidis) – Barseghjan (58. Zmrhal), Tolič (58. Agbo), Marcelli (46. Malik) – Sharani (Marcelli)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.