Úvod Správy Transfery Brankárskou posilou účastník posledných majstrovstiev sveta

Brankárskou posilou účastník posledných majstrovstiev sveta

Milan Borjan prichádza do Slovana Bratislava.

Belasí získali cennú posilu na brankársky post. Dres najúspešnejšieho slovenského klubu si oblečie Milan Borjan, ktorý chytal za Kanadu na majstrovstvách sveta 2022. Do Slovana Bratislava prichádza brankár s bohatými skúsenosťami i medzinárodným renomé.

Celkom 9 majstrovských titulov, skupinové fázy Ligy majstrov či Európskej ligy, majstrovstvá sveta. Toto je krátky výpočet doterajšej kariéry Milana Borjana, ktorý so sebou do hlavného mesta Slovenska prináša nespochybniteľnú kvalitu i skúsenosti.

„Milan Borjan bol pre nás od prvého momentu jasnou voľbou na posilnenie brankárskeho postu. Robil som všetko pre to, aby sa nám s ním podarilo dohodnúť. Je to brankár s obrovskými skúsenosťami na klubovej i reprezentačnej úrovni. Presne to aktuálne potrebujeme – pokoj a istotu do našich zadných radov. Verím, že práve to nájdeme u Milana Borjana, ktorý k nám prichádza na ročné hosťovanie. Svojím príchodom predstavuje veľký prínos aj pre nášho odchovanca Martina Trnovského, ktorý sa po jeho boku môže posunúť opäť o level vyššie,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. 

Milan Borjan v mladom veku utiekol s rodinou z vtedajšej Juhoslávie pred vojnou do Kanady, kde sa podobne ako v Belehrade, kde predtým žil, venoval futbalu. Po dovŕšení dospelosti skúšal šťastie v Južnej Amerike, absolvoval tam skúšky v miestnych špičkových kluboch a chytal za Quilmes. Od začiatku roka 2009 sa vrátil do Srbska, konkrétne do FK Rad. Jeho kroky následne viedli opäť do zahraničia – postupne pôsobil v tureckom Sivasspore, rumunskom Vaslui či bulharskom Ludogorci Razgrad.

V Bulharsku sa tešil z troch majstrovských titulov a na štadióne Liverpool FC zažil debut v skupinovej fáze Ligy majstrov. Po krátkom hosťovaní v Korona Kielce sa v roku 2017 vrátil do Belehradu, kde prežil mimoriadne úspešné obdobie kariéry. Stal sa brankárskou jednotkou Crvenej zvezdy, s ktorou bol šesťkrát majstrom Srbska. V skupinovej fáze Ligy majstrov odchytal za Crvenu zvezdu 12 zápasov, ďalších 29 duelov odohral v skupinovej, resp. vyraďovacej fáze Európskej ligy. V sezóne 2018/19 vychytal v zápasoch Ligy majstrov s Neapolom (0:0) a Liverpoolom (2:0) čisté konto.

V Crvenej zvezde sa blysol aj jedným presným zásahom. V poslednom kole sezóny 2021/22 v zápase s Voždovacom premenil pokutový kop a uzavrel skóre na konečných 3:1 pre svoj tím.

Je kanadskou reprezentačnou jednotkou, v jej drese si pripísal 77 štartov vrátane troch zápasov na minuloročných majstrovstvách sveta v Katare. Za Kanadu nastúpil aj na našom Tehelnom poli – minulý rok v septembri chytal v prípravnom stretnutí proti Uruguaju. Teraz na Tehelné pole vybehne už v drese najúspešnejšieho slovenského klubu.  

Vizitka Milana Borjana

Narodený: 23. októbra 1987 v Knine

Výška: 196 cm

Kluby: Quilmes (ARG), Rad (SRB), Sivasspor (TUR), Vaslui (ROU), Ludogorec (BUL), Radnički Niš (SRB), Korona Kielce (POL), Crvena zvezda (SRB)

Reprezentácia: Kanada „A“ (77 štartov)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Skvelá skúsenosť pre belasú prípravku na turnaji v Poľsku.
Juraj Kucka po zápase v Michalovciach.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.
Belasá krv opäť potečie na dobročinné účely.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.