Úvod Správy Prípravné zápasy Aj po tretíkrát víťazne, Marcelli s gólovou premiérou + ZOSTRIH

Aj po tretíkrát víťazne, Marcelli s gólovou premiérou + ZOSTRIH

Wisla Plock – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1).

ŠK Slovan v treťom prípravnom zápase pred novou sezónou 2023/24 zaznamenal tretie víťazstvo. Naši hráči v Šamoríne zdolali poľský tím Wisla Plock 2:0. Dvakrát sme sa presadili v druhom polčase, keď skórovali Aleksandar Čavrič a Nino Marcelli. Ďalší prípravný duel odohráme v stredu 5. júla o 17:30, keď znovu v Šamoríne vyzveme rumunský klub Rapid Bukurešť.

Belasí pred početnou kulisou fanúšikov, ktorí pricestovali z Bratislavy, začali aktívne. V úvodnej fáze zápasu mali loptu prakticky neustále pod kontrolou a kombinačne sa snažili prejsť cez sformovaného súpera. Prvú strelu vyslal Tolič, pekne mieril k ľavej žrdi, brankár hostí vyrazil na roh. Ďalšia veľká šanca prišla tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny. Kankava sa uvoľnil v šestnástke, z otočky len o pár milimetrov minul pravú žrď.

Náš tréner Vladimír Weiss st. cez prestávku vystriedal celú jedenástku, prvýkrát v príprave sa na ihrisku objavil Aleksandar Čavrič. A práve ´Čaki´ krátko po svojom príchode na ihrisko otvoril skóre. V 51. min Marcelli vysunul na pravej strane Zmrhala, ktorý ešte krížnou loptou našiel Čavriča, a ten nezadržateľne skóroval – 0:1. Druhý polčas priniesol otvorenejší futbal a viac príležitostí pre belasých, ktorí naďalej držali opraty duelu. Pokusy Čavriča či Zmrhala sa neujali, no v záverečnej desaťminútovke sa predsa len ešte menilo skóre. Bajrič prestrčil loptu na Marcelliho, a ten parádne trafil k žrdi, keď takmer roztrhol sieť – 0:2. Pre 18-ročného talentovaného futbalistu to bol prvý gól v belasom áčku. Belasí tak zaznamenali tretí triumf v príprave a zároveň si udržali čisté konto.

Wisla Plock – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1) - hrali v Šamoríne

Góly: 51. Čavrič, 82. Marcelli

Slovan:

I. polčas: Hrdina – Pauschek, Kašia, Wimmer, Lovat – Kankava, Savvidis – Barseghjan, Tolič, Weiss – Malik

II. polčas: Chovan – Bajrič (86. Habodasz), Križan, Voet, Vojtko – Agbo – Zmrhal, Kucka, Lichý, Marcelli – Čavrič (76. Sharani)

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.