Úvod Správy Transfery Posila do zadných radov s naozaj bohatými skúsenosťami

Posila do zadných radov s naozaj bohatými skúsenosťami

Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.

My sme sa teda okrem iného sústredili aj na to, aby sme priviedli do tímu hráča, ktorý nám dodá potrebnú istotu v zadných radoch. Reč je o Kevinovi Wimmerovi, ktorý vo veku 30 rokov patrí k naozaj veľmi skúseným stredným obrancom.

Máme pred sebou nabité obdobie, za čo sme samozrejme veľmi radi. Pristupujeme k tomu veľmi zodpovedne, najmä aj kvôli našim fanúšikom, ktorí si to rozhodne zaslúžia. Pár dní po prvom prestupe sme tu teda s ďalším.

Tridsaťročný stredný obranca kariéru začal v rakúskom klube FC Gartner EDT v sezóne 2000/01. Nasledovali mládežnícke štarty, až sa v júli 2011 prebojoval do seniorského klubu LASK.

Spoľahlivými výkonmi si rodák z rakúskeho mesta Wels vybojoval ponuku od tímu 1. FC Köln, ktorý v sezóne 2012/13 bojoval v 2. Bundesliga o postup, čo sa mu spoločne s našou novou posilou podarilo o dve sezóny. Jeho kroky ďalej smerovali do Tottenham Hotspur. Tam zažil vydarené dvojročné pôsobenie, v ktorých sa tento londýnsky tím umiestil dva roky za sebou v TOP 4. Cesta v Premier League pokračovala prestupom do Stoke City, kde odohral 17 duelov.

Návrat do Bundesligy, konkrétne do tímu Hannover 96, znamenal opäť slušnú dávku zápasov v jednej z TOP 5 líg v Európe. Z tohto hosťovania smeroval do ďalšieho. Novým pôsobiskom sa mu stal belgický klub Royal Excel Mouscron. Koniec sezóny znamenal návrat z hosťovania do Stoke City, kde však nastúpil iba do šiestich duelov a smeroval na hosťovanie do 2. Bundesligy, do tímu Karlsruher FC.

Ako voľný hráč zakotvil v júli 2021 v rakúskom veľkoklube Rapid Vienna. Po dvoch sezónach prišla však ďalšia zmena, ktorá nás zároveň veľmi teší a Kevin Wimmer sa stáva belasým.

Vyjadrenie generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml.: „Čaká nás naozaj nabité obdobie a naše ciele sú tie najvyššie. Po účasti v Konferenčnej lige sme sa utvrdili v tom, že potrebujeme do mužstva priniesť naozaj vysokú kvalitu so skúsenosťami z pohárových súťaží. To sme v Kevinovi Wimmerovi našli. Pôsobil rovno v dvoch z TOP 5 európskych líg (Premier League a Bundesliga), taktiež si stabilnými výkonmi vyslúžil nomináciu v rakúskej reprezentácii na EURO a v kvalifikačných dueloch. Hral po boku svetovej špičky, takže voľba s jeho výberom bola jasná. Bude tak rozhodne prínosom pre náš tím, či už po hráčskej alebo tej ľudskej stránke.

Ak chceme pomýšlať na čo najlepšie výsledky v európskych pohároch, zároveň zisk DOUBLE, potrebujeme mať každý jeden článok v tíme spoľahlivý, obranu obzvlášť. Na výbere posily sme si preto dali naozaj záležať. S Kevinom sme sa dohodli na trojročnej spolupráci, počas ktorej, verím, že spoločne dosiahneme množstvo úspechov.

Aj preňho to je nový vietor do plachiet. Predstavili sme mu naše vízie a práve tie ho presvedčili. To je vizitka toho, že do Slovanu prichádza predviesť tie najlepšie výkony a o to viac sa z tejto posily teším. Verím, že aj týmto dokazujeme našim fanúšikom, že prípravu na nadchádzajúcu sezónu berieme naozaj vážne. V hre sú aj ďalšie nové mená, takže máte sa na čo tešiť. SPOLU SME SLOVAN!“

MAJ5TROVSKÁ PERMANENTKA V PREDAJI UŽ OD PONDELKA 12. JÚNA!

Profil hráča:

Výška- 187 cm

Vek- 30 (15.11.1992)

Miesto narodenia- Wels/ Rakúsko

Preferovaná noha- Ľavá

Pozícia- Stredný obranca

Úspechy- 1x majster 2. Bundesliga, 1x majster Austrian Central Regionalliga, 1x majster Austrian Youth League U16

Štatistiky vo Fortuna lige- Premiéra

Zaujímavosť- Jeho otec Wolfgang Wimmer je bývalý hráč a následne aj tréner brankárov

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.