Úvod Správy Transfery Prvá posila do rodiny belasých pred novou sezónou je tu

Prvá posila do rodiny belasých pred novou sezónou je tu

Nie je na čo čakať, dôležitá kvalifikácia Ligy Majstrov je predsa za dverami. Veríme, že sezóna 2023/24 bude plná výziev, preto je v našich silách posilniť mužstvo čo najkvalitnejšie.

Našu zálohu preto prichádza posilniť dvadsaťsedem ročný odchovanec gréckeho klubu PAOK Solún, Kyriakos Savvidis. Tento defenzívny stredopoliar, ktorý dokáže svojimi strelami veľakrát ohroziť bránu súpera, bude rozhodne pre nás oporou v nastavajúcich súbojoch.

Klub OFI Kréta bola jeho druhá kariérna zástavka, kde išlo o hosťovanie. Tou druhou zástavkou bol slovenský a zároveň preňho prvý zahraničný klub, MFK Zemplín Michalovce. Odtial viedli jeho kroky do gréckeho Panionios Atény, kde štartoval 60krát a práve tam zažil svoje najlepšie, čo sa výkonov týka, obdobie. Následujúcim pôsobiskom bol klub Aris Saloniki. V tom istom roku však prestúpil do MFK Zempin Michalovce, odkiaľ sa presunul v roku 2020 do FC Spartak Trnava.

Na konte má štarty v kvalifikáciach do Európskej (PAOK, Panionios) a Európskej konferenčnej ligy (FC Spartak Trnava), v ktorých nastúpil dokopy do osemnástich duelov. Vo farbách svojho rodného Grécka sa predstavil dokopy 3krát (2x U21, 1x U19).

„Počas pôsobenia v Trnave dokazoval, že dosahuje kvality Slovana Bratislava. Bol pre nás teda jasnou voľbou. Pre mňa osobne to bol dokonca najlepší hráč nášho odvekého rivala. Jeho bojovnosť, líderstvo a zanietenosť bolo na trávniku radosť sledovať. Už dlhšie som si ho u nás vedel predstaviť,“ prezradil generálny manažér Ivan Kmotrík ml.

„Prichádza ku nám zvýšiť kvalitu a konkurenciu v strede pola ako náhrada za Uche Agba, s ktorým už v klube do ďaľšej sezóny nerátame a budeme teda pracovať v nasledujúcom období na jeho odchode,“ pokračoval.

„So Savidisom sme sa dohodli na trojročnej spolupráci. Verím, že naša spolupráca bude úspešná a spoločne dosiahneme mnoho športových úspechov. Dnes je to však iba začiatok. Môžete sa tešiť na ďaľšie vzácne posily, ktoré postupne predstavíme. Prajem ešte peknú nedeľu všetkým našim fanúšikom. SPOLU SME SLOVAN!“ zakončil túto potešujúcu novinu.

Profil hráča:

Výška- 181 cm

Vek- 27 (20.6.1995)

Miesto narodenia- Thessaloniki 

Preferovaná noha- Pravá

Pozícia- Defenzívny stredopoliar

Úspechy- 2x Slovenský pohár

Štatistiky vo Fortuna lige- 107 zápasov a 10 gólov (4 v sezóne 2022/23)

Zaujímavosť- Podľa neho má niekedy pri strele naopak lepšiu ľavú nohu

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sympatická iniciatíva klubu spoločne so ZVJS.
Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.