Úvod Správy Charitatívne projekty Stretnutie s legendami ako sa patrí

Stretnutie s legendami ako sa patrí

104. narodeniny klubu plné spomienok a emócií.

Stredajší večer bol venovaný nielen pripomenutiu si uplynulých 104 rokov klubu, ale aj stretnutiu s tými, ktorí históriu Slovana priamo písali.

Bratia Čapkovičovci, Hrdlička, Švehlík, Vencel, Vittek a ďalší, tak takéto mená  si mohli v Centre kultúry na Vajnorskej ulici vychutnať všetci tí, ktorí naše podujatie navštívili.

Začiatok sa niesol na historickej vlne, kde o potrebe pripomínať si vlastnú históriu hovorili autori Edície Belasé legendy - dr. Tomáš Černák, Ladislav a Harsányi a projektový manažér ŠK Slovan Bratislava, Stanislav Kramarič.

„Jediné, čo nás v dnešnom svete ako národ definuje je naša vlastná kultúra, a ku kultúre národa patrí aj to ako pristupujeme k svojej vlastnej histórii. Ak sa zameriame iba na šport, teda futbal a Slovan, my sa naozaj nemusíme inšpirovať iba zahraničím. V našej klubovej histórii je množstvo osobností, ktoré aj dnešnej dobe môžu byť motiváciou a inšpiráciou pre ďalšie generácie belasých a zaslúžia si našu pozornosť aj po bezmála 105. rokoch.“, ukončil prvú časť podujatia Stanislav Kramarič.

Po kratučkej pauze sa mohli všetci vzhliadnuť úspešný dokument z produkcie ŠK Slovan Bratislava a TA3 100 rokov klubu, ktorý vznikol v roku 2019 a podrobne mapuje celú históriu belasého klubu.

V tretej časti sa s moderátorom Kubom Vrbinčíkom porozprávali legendy Alexander Vencel, Ivan Hrdlička a Robert Vittek. Témou bola nielen belasá minulosť a spomienky samotných aktérov, ale aj budúcnosť nášho klubu. Všetci sa zhodli na jednom – Slovan musí byť najlepším a zostať métou pre všetkých, ktorí chcú hájiť jeho farby. A je úplne jedno či na ihrisku alebo v hľadisku. Pretože SPOLU SME SLOVAN!

ŠK Slovan Bratislava z celého srdca ďakuje všetkým, ktorí si našli čas a prišli na pripomenutie si 104. narodenín klubu a zároveň sa chce poďakovať riaditeľke Centra kultúry na Vajnorskej ulici, Márii Priečinskej ako aj manažérke podujatia Jasmine Nasarikovej a celému technickému tímu za perfektnú organizáciu podujatia a skvelú podporu.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 18:00 predstavia v Ružomberku.
Tigran Barseghjan nielen o svojom nádhernom góle do siete Žiliny.

Neprehliadnite

Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.