Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí vo finále pohára neuspeli

Belasí vo finále pohára neuspeli

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:1) po predĺžení.

ŠK Slovan vo finále Slovnaft Cupu 2022/23 podľahol Trnave 1:3 po predĺžení. Belasí boli po góle Andrého Greena na najlepšej ceste k víťazstvu, no v 85. minúte inkasovali a duel šiel do predĺženia. V jeho prvej časti mali slovanisti viac šancí, no v druhej časti dvakrát inkasovali. Stále je však pred nami méta v podobe domáceho titulu. Najbližšie nás čaká ligový šláger v Dunajskej Strede, kde sa predstavíme v nedeľu 7. mája o 17:30.

Belasí nastúpili oproti piatkovému derby s dvomi zmenami v základnej zostave – na ľavom kraji obrany začal Lukáš Pauschek, na ľavom krídle Sharani Zuberu. Pre menšie zranenie stále chýbal kapitán Vladimír Weiss ml. Spartak mal v základnej zostave oproti piatku sedem zmien.

V búrlivej atmosfére a v príjemnom futbalovom počasí sa začalo svižne. Prvú veľkú šancu mala Trnava, keď po zaváhaní v našej defenzíve zakončoval Ofori do odkrytej brány, no Vernon zachránil na bránkovej čiare. Rušnejšie chvíle priniesol záver polčasu. Trnovský dvakrát dobre zasiahol, náročné to mal najmä pri krížnej strele Bukatu. Tesne pred prestávkou mohli ísť belasí do vedenia. Čakvetadze našiel zo štandardnej situácie Kucku, ktorý z dobrej pozície zakončil tesne vedľa.

Druhé dejstvo prinieslo veľkú gólovú radosť belasých. V 57. min Čavrič hlavou predĺžil nákop z obrany, Green si na pravej strane prebral loptu a prudkou strelou pomedzi nohy prekonal Vantrubu – 0:1. Naše mužstvo malo v tejto fáze prevahu a mohli pridať druhý gól. Medveděvovu strelu k žrdi však Vantruba vytlačil na roh, a Čavrič z dobrej pozície zakončil nad. Spartak po ofenzívnych striedaniach vystupňoval svoju aktivitu v snahe o vyrovnanie. Pri strele Ristovskeho ešte Vernon zachránil, no v 85. min sme už kapitulovali. Azevedo centroval z pravej strany a Taiwo zblízka trafil do siete – 1:1. Domáci dostali po góle krídla a v nadstavenom čase mali ešte jednu šancu, Paur mieril nad.

Prvé predĺženie patrilo belasým. Kankava z dobrej pozície zakončil tesne vedľa. Zmrhal následne našiel v nábehu Barseghjana, ten dokázal obhodiť vybiehajúceho Vantrubu, no lopta mierila mimo brány. V závere prvej časti ešte Medveděv vyslal prudkú strelu po zemi, Vantruba loptu na dvakrát pokryl.

Belasých mohli nevyužité príležitosti ešte viac mrzieť v 110. min, keď sme sa dostali do ťažkej situácie. Savvidis centroval z pravej strany a Paur si v šestnástke vyskočil najvyššie, poslal loptu k pravej žrdi - 2:1. Naše mužstvo muselo vrhnúť všetky sily smerom dopredu. Kucka mieril po odrazenej lopte nad. Záverečná snaha belasých žiaľ úspech neslávila. Naopak, po kontakte Agba s Taiwom ešte Spartak kopal penaltu. Twardzikov pokus Trnovský vyrazil na žrď, od ktorej sa odrazila do siete - 3:1.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:1) po predĺžení

Góly: 85. Taiwo, 110. Paur, 120. Twardzik (z 11 m) - 57. Green

Žlté karty: 80. Taiwo, 89. Ristovski, 94. Ofori, 116. Paur - 67. Medveděv, 80. Green, 120. Agbo

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Jekkel

Návšteva: 15 427 divákov

Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (72. Ristovski), Twardzik – Savvidis – Ofori (116. Iván), Procházka (80. Paur), Bukata (80. Azevedo), Daniel (106. Bolaji) - Taiwo (120. Štefánik)

Slovan: Trnovský – Medveděv (115. Lichý), Kašia, Vernon, Pauschek (115. Lovat) – Kucka, Kankava – Green (84. Agbo), Čakvetadze (84. Malik), Sharani (66. Zmrhal) – Čavrič (98. Barseghjan)

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.