Úvod Správy Niké liga Kašia: V hlavách máme len piatok

Kašia: V hlavách máme len piatok

Guram Kašia pred derby.

Derby sa nezadržateľne blíži. Belasí v piatok o 20:30 vyzvú v siedmom nadstavbovom kole Trnavu. V predposlednom domácom zápase sezóny máme jasný cieľ.

So Spartakom sa stretneme dvakrát v rozmedzí štyroch dní. Najprv v piatok v ligovom derby, a potom v pondelok v Trnave v pohárovom finále. „Je zvláštne, že sa s nimi stretneme dvakrát v krátkom slede. Budú to dva úplne odlišné zápasy. V lige sme v inej pozícii než Spartak, hráme o titul. Sme v dobrom rozpoložení. Zatiaľ nemyslíme na finále, v hlavách máme len piatok. Vieme, o čo sa hrá, a chceme doma získať tri body,“ povedal náš obranca Guram Kašia.

Ako jeden z našich najskúsenejších hráčov vníma derby medzi Slovanom a Spartakom? „Popravde, stretávame sa s nimi päťkrát za sezónu, takže sa už naozaj dobre poznáme. Vieme, že derby je prestížne z pohľadu klubu i fanúšikov. My chceme vyhrať každý zápas a tento nebude iný. V prvom rade sa pozeráme na seba a na náš trojbodový cieľ, až potom na to, s kým hráme,“ vyhlásil kapitán gruzínskej reprezentácie.

Sezóna sa blíži do svojho finále. V ligovej tabuľke strácame na Dunajskú Stredu jediný bod. DAC hrá svoj duel v Podbrezovej v nedeľu večer, takže v prípade úspechu v derby by sme sa mohli prinajmenšom do nedele dostať na čelo tabuľky.

Bez ohľadu na výsledok nášho rivala bude dôležité, aby sme mali situáciu naďalej vo svojich rukách, a k tomu povedie práve výhradná koncentrácia na náš zápas. „Chceme prejsť cez tri najbližšie zápasy, pôjdeme do nich naplno a s odhodlaním. Sezóna vrcholí a žiaden duel do konca nebude ľahký. Ak však chceme splniť naše ciele, potrebujeme víťaziť. Verím, že už v piatok urobíme prvý krok.“

Gurama Kašiu trápili po domácom stretnutí s DAC menšie zdravotné problémy, proti Banskej Bystrici i v Žiline však už bol späť v základnej zostave. „Nie je čas na plakanie či sťažovanie. Je koniec sezóny a všetci máme nejaké boľačky. Fakt toho bolo veľa, od minulého leta som odohral snáď 50 zápasov. A nie som už mladík (smiech). Ale nejako to zvládam, náš výborný lekársky tím mi pomohol vyriešiť moje ťažkosti. Cítim sa dobre a som pripravený na rozhodujúce zápasy,“ uzavrel gruzínsky obranca.

Vstupenky na derby sú v predaji od 8 eur online na https://ticketmedia.sk/performance/1275/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.