Úvod Správy Slovnaft Cup Máme postup, no predstavovali sme si to inak

Máme postup, no predstavovali sme si to inak

Názory trénerov po odvete semifinále Slovnaft Cupu 2022/23 MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava (3:3 po predĺžení).

Boris Kitka, asistent trénera ŠK Slovan: „Náš výkon nebol vôbec dobrý. Prvých 15 minút bolo ešte okej, keď mali André Green a Giorgi Čakvetadze dve veľké príležitosti. Potom sme domácich zbytočne pustili do šance. Trochu sa chytili po úvodnom góle, bolo vidno, že hrajú o finále. Nám možno tento prístup miestami chýbal. Nemalo by sa stávať to, čo v druhom polčase. Síce sme zápas otočili, no zbytočne sme sa dostávali do problémov po štandardných situáciách, čo vyvrcholilo gólom v nadstavenom čase. Prišli sme si po postup, ten máme, ale určite sme si to predstavovali inak.

Čo sa týka otázke finále, tak neberte to ako frázu, no pre nás je teraz prioritou Žilina. Ak vnímame náš kalendár, keď hráme nedeľa – piatok – pondelok, tak mužstvo je stále v záťaži. Pre nikoho to nie je jednoduché, ale sme v tom spolu. Nebudeme hovoriť o tom, kto hral dobre a kto zle, šlo o celkový tímový ´spirit´ na ihrisku i prístup.“

Pavol Majerník, tréner Skalice: „Po priaznivom výsledku z prvého zápasu a prvom polčase dnešného duelu sme trochu začali veriť, že by sa nám to mohlo podariť. Slovan však dvakrát udrel v druhom polčase. Chalani hrali až do konca, šli na maximum, ušlo nám to o kúsok.“