Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí vo finále Slovnaft Cupu

Belasí vo finále Slovnaft Cupu

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 3:3 po predĺžení.

ŠK Slovan postúpil do finále Slovnaft Cupu 2022/23, keď zvládol semifinálovú odvetu v Skalici. Belasí sa vo finále stretnú 1. mája v Trnave s miestnym Spartakom.

Od úvodných sekúnd bolo jasné, že belasých nečaká v Skalici jednoduchá úloha. Domáci sa snažili zmazať svoju jednogólovú stratu z úvodného duelu. Prvú šancu mal Yao, zblízka však nezakončil presne. Nasledovali dve veľké šance belasých, ktorí si mohli uľahčiť ďalší priebeh. Green však zoči-voči trafil len Šemrinca, a Čakvetadze vo výbornej pozícii taktiež nedostal loptu cez skalického brankára. Skaličania čakali na svoje chvíle, po jednej z nich mieril Morong sám na Chovana, ktorý výborne zasiahol a vyrazil na roh. V 22. min domáci zakombinovali, Hollý zakončil vedľa. Väčšina diania sa odohrávala v strede poľa, slovanisti sa snažili prechádzať cez domácich, ktorí však boli kompaktní a dobre bránili. A tak udrelo na opačnej strane. Vlasko v 33. min trafil z priameho kopu ponad múr k pravej žrdi – 1:0. Belasí sa po góle otriasli a záver polčasu patril im. Lovat vyslal peknú prudkú strelu zo šestnástky, Šemrinec s námahou vyboxoval na roh.

Belasí šli za vyrovnaním a v 59. min sa dočkali. Lovat poslal z ľavej strany prudkú loptu pred bránu a Green bol pred Šemrincom dostatočne dôrazný – 1:1. Zakrátko prišli do hry čerstvé sily, Lichého s Barseghjanom nahradili Kucka s Čavričom. V 75. min rozohrali belasí krásnu akciu, keď Kucka našiel napravo Pauscheka, ten dal pred bránu Greenovi, ktorý hlavou umiestnil loptu do siete – 1:2. Už-už sa zdalo, že finálová zápletka je rozuzlená, no Skaličania v 79. min ešte zdramatizovali priebeh. Chovan najprv po skrumáži po rohu výborne reflexívne zasiahol, no Haša hlavou z dorážky nezaváhal - 2:2. Skalica v závere tlačila, až si napokon vynútila predĺženie, keď Haša po skrumáži po rohu poslal loptu do siete - 3:2.

Belasým vyšiel úvod predĺženia. Po rýchlej akcii z pravej strany Kankava zo stredu šestnástky s prehľadom zakončil k ľavej žrdi - 3:3. Skaličania sa nevzdávali, ešte do konca úvodného predĺženia vyslali niekoľko nepresných streleckých pokusov.

Druhú časť predĺženia otvoril Fábry, jeho krížnu strelu si Chovan postrážil. Belasí to už v Skalici zvládli a napokon sa tešili z postupu do pohárového finále.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (1:0) po predĺžení, v súčte skóre z dvojzápasu 4:5

Góly: 33. Vlasko, 79. a 90. Haša – 58. a 75. Green, 93. Kankava

Žlté karty: 88. Hurtado - 32. Križan, 68. Lovat, 88. Voet, 90. Kankava

Rozhodovali: Kišš – Ferenc, Hrmo

Návšteva: 2717 divákov

Skalica: Šemrinec – Krčík, Podhorin, Hurtado (105. Václav), Rudzan – Mášik (79. Černek), M. Hollý – Morong (67. Kousal), Vlasko (67. A. Fábry), Yao (79. J. Švec) - Haša (102. Baumgartner)

Slovan: Chovan - Pauschek (109. Weiss), Križan, Voet, Lovat – Lichý (61. Kucka), Kankava – Barseghjan (61. Čavrič), Čakvetadze (84. Malik), Sharani (38. Zmrhal) - Green (84. Kašia)