Úvod Správy Niké liga Fantastický pocit

Fantastický pocit

Martin Trnovský po víťazstve nad Banskou Bystricou.

Belasí svojim priaznivcom pripravili v nedeľu podvečer pekné futbalové predstavenie. Na Tehelnom poli ste mohli vidieť prakticky všetko, čo futbal prináša – krásne góly, veľa pekných akcií, radostné emócie i pokutový kop.

Pri konečnom skóre 4:0 sa ani nechce veriť, že sme v úvode zápasu prežili kritický moment. Za stavu 0:0 totiž Banská Bystrica kopala pokutový kop. Faško si postavil loptu na biely bod a poslal ju k pravej žrdi. Hrdinom momentu sa však stal niekto iný – náš brankár Martin Trnovský.

„Vždy je ťažké rozhodnúť sa, ktorú stranu si vybrať. Vybral som si tú správnu a penaltu som chytil, čo ma veľmi teší. Ako som už viackrát hovoril, penalty fakt milujem (úsmev). Som veľmi rád, že tento moment pomohol mužstvu,“ povedal Martin Trnovský na margo svojho veľkého okamihu.

Dokonale sa naplnili predpoklady o tom, že obaja aktéri nedeľňajšieho duelu chcú hrať futbal. Belasí i Dukla sa tlačili dopredu a najmä prvý polčas bol často doslova hore-dole. Hostia mali ešte niekoľko ďalších zaujímavých pokusov, spomedzi ktorých spomenieme ďalekonosnú strelu Willwébera či zakončenie Polievku zvnútra šestnástky.

„Začiatok zápasu bol veľmi ťažký, Banská Bystrica bola naozaj nepríjemná. Potom sme sa dostali k svojej hore, čo je super, a dali sme štyri krásne góly. Zvládli sme to tak ako sme chceli a snáď sme urobili radosť ľuďom, ktorí prišli na štadión,“ pokračoval náš brankár.

Na novinárskej tribúne pred zápasom zaznela predpoveď, že Jaba Kankava v tomto zápase strelí gól. Vzhľadom na primárne defenzívne zameranie našej opory stredu poľa to bola odvážna prognóza, no v prvom polčase sa naozaj naplnila. Jaba hlavičkou takmer roztrhol sieť a nasmeroval nás za tromi bodmi.

Po prestávke už dianie patrilo belasým, ktorí pridali ďalšie tri presné zásahy. Jeden bol krajší ako druhý. „V každom zápase chceme a potrebujeme vyhrať, tešíme sa, že sa nám to aj teraz podarilo. Už však myslíme na stredajší pohárový duel, na ktorý sa plne koncentrujeme,“ vyhlásil Martin Trnovský.

Stále len 22-ročný brankár sa okrem chytenej penalty a víťazstva mužstva tešil aj z čistého konta. Niet divu, že po stretnutí bol na jeho tvári vidieť široký úsmev. „Keď k vám prídu spoluhráči, gratulujú a hovoria, že super, že som im pomohol, tak je to pre brankára fantastický pocit. Mám radosť za všetkých, pretože sme uspeli ako tím,“ uzavrel Martin Trnovský.

Belasí sa tak držia v trojbodovom dostrele za Dunajskou Stredou. V stredu o 17:00 ich v Skalici čaká odveta semifinále Slovnaft Cupu a v nedeľu ligový duel v Žiline.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.