Úvod Správy Juniori Juniorka remizovala s Považskou Bystricou

Juniorka remizovala s Považskou Bystricou

Belasí si podelili body po remíze 2:2.

Belasá juniorka v 24. kole II. ligy privítala Považskú Bystricu. Slovanisti boli blízko k víťazstvu, v rušnom zápase si napokon podelili body po remíze 2:2.

Za belasých nastúpili viacerí hráči zo širšieho kádra A-mužstva. Považská Bystrica, povzbudená víťazným derby s Púchovom, začala aktívne a rýchlo sa ujala vedenia. Zuziak už v siedmej minúte aj s dávkou šťastia, resp. z nášho pohľadu smoly, otvoril skóre – 0:1. Hostia mali aj ďalšie šance, pri ktorých však Hrdina podržal belasých. V 27. minúte bolo vyrovnané po peknej akcii, keď Holman vysunul naľavo Sharaniho, ten vrátil pod seba, odkiaľ Božík trafil prudko pod brvno – 1:1.

Zaujímavý futbal pokračoval aj po prestávke, obaja chceli vyhrať. Belasí sa k tomu priblížili v 75. minúte, keď po faule na Marcelliho kopali pokutový kop. Holman ho s prehľadom premenil – 2:1. Žiaľ, skóre sa do konca ešte raz zmenilo. Jarjuého ´malú domov´ vystihol skúsený Demjan, ktorý si obhodil Hrdinu a vyrovnal – 2:2.

Naša juniorka je tak v druholigovej tabuľke štvrtá so ziskom 37 bodov a skóre 38:37. Najbližšie sa belasí predstavia na ihrisku lídra súťaže, keď si zmerajú sily s Prešovom. Hrať sa bude v sobotu 15. apríla o 16:00 na štadióne v Ličartovciach.

„Začali sme veľmi zle, nekoncentrovane a zároveň nepozorne. Do 20. minúty sme mohli prehrávať aj vyšším rozdielom, všade sme totiž boli neskoro. Súper však svoje šance nevyužil. Chytili sme sa gólom Božíka, keď zužitkoval prihrávku Sharaniho. Od tohto momentu sme sa chytili, našu dobrú hernú fázu ešte nezužitkoval Sharani. Po prestávke sme boli aktívnejším mužstvom, mali sme dobré prechodové fázy do ofenzívy a vytvárali sme si tlak. Pramenila z toho aj penalta, po ktorej sme viedli. Zápas sme mohli zavrieť v náš prospech po samostatnom úniku Božíka, ale žiaľ, stal sa presný opak. Považská Bystrica nás vytrestala po tom, ako jej útočník vystihol malú domov a vyrovnal. Opäť sme súperovi lacno ponúkli body, čo ma veľmi mrzí, pretože aj napriek zlému začiatku sme mali duel dohrať do víťazného konca,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Považská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 27. Božík, 75. Holman (z 11 m) – 7. Zuziak, 84. Demjan

Žltá karta: 70. Zuziak (Považská Bystrica)

Rozhodovali: Čiernik – Poracký, Bobko

Návšteva: 65 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák, Jarjué, Habodasz, Tóth (76. Baláž) – Lichý (46. Kušnír), Agbo – N. Marcelli (85. Nikitin), Holman (76. Chobot), Sharani (57. Hornyák) – Božík

Považská Bystrica: Teplan – Ďungel, Matejčík, Kucharčík, Vaculík, T. Nagy (82. S. Čiernik), Boris (73. Hapal), Zemko, L. Slávik (90. Begáň), Gerebenits (73. Demjan), Zuziak (82. Guba)

Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.