Úvod Správy Reprezentácia Reprezentanti v akcii: Kuco i Guram s kapitánskou páskou

Reprezentanti v akcii: Kuco i Guram s kapitánskou páskou

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.

Počas marcového asociačného termínu boli v akcii viacerí belasí reprezentanti. Prinášame vám prehľad vystúpení našich reprezentantov.

Juraj Kucka v kvalifikačných zápasoch s Luxemburskom (0:0) a Bosnou a Hercegovinou (2:0) odohral po 90 minút, a v oboch dueloch viedol Slovensko s kapitánskou páskou na rukáve. Kuco opäť prístupom i výkonom potvrdil, že právom patrí medzi dlhoročné opory slovenského národného tímu. Vernon De Marco bol v oboch dueloch pripravený na lavičke náhradníkov.

Guram Kašia v kvalifikačnom súboji s Nórskom (1:1) nastúpil s kapitánskou páskou na rukáve. Gruzínci v Batumi v druhom polčase vyrovnali a napokon vydolovali veľmi cenný bod so súperom, ktorý mal v radoch Martina Odegaarda z Arsenalu. Giorgi Čakvetadze sa blysol ešte počas víkendu v prípravnom zápase s Mongolskom (6:1), v ktorom strelil dva góly.

Tigran Barseghjan nastúpil v základnej zostave Arménska v kvalifikačnom stretnutí s Tureckom. Arméni mali zápas dobre rozohraný, keď viedli 1:0, no napokon dvakrát inkasovali a prehrali 1:2. Tigran zasiahol ako striedajúci hráč aj do prípravného duelu s Cyprom (2:2).

Gabriel Hornyák zažil úspešnú premiéru v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Člen našej juniorky bol súčasťou slovenského tímu pri víťazstve na turnaji v Turecku. Hornyák počas neho odohral polčas v zápase so Slovinskom (0:0), ako striedajúci hráč nastúpil proti Bulharsku (1:0) a bol v základnej zostave pri triumfe 1:0 nad Severným Macedónskom.

Matúš Koseček bol so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov, ktorá na Malte pokračovala v príprave na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie. Koseček zasiahol ako striedajúci hráč do druhého zápasu s maltským výberom do 21 rokov, v ktorom sa zrodila remíza 1:1.

Adam Hrdina, Nino Marcelli a Martin Mišovič boli súčasťou Slovenska do 19 rokov na 2. kole kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Mladí Slováci počas tohto turnaja zdolali Írsko (2:1), remizovali s Gréckom (1:1) a zvíťazili nad Estónskom (3:1). Na postup na majstrovstvá Európy chýbal pri rovnosti bodov s Gréckom jediný gól...

Čo sa týka minutáže, Adam Hrdina odchytal všetky tri zápasy na turnaji. Martin Mišovič i Nino Marcelli taktiež zasiahli do všetkých troch duelov Slovenska.

Tomáš Jurišta Boris Rusnák zasiahli do zápasov Slovenska do 17 rokov v rámci 2. kola kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Mladí Slováci počas turnaja prehrali s Portugalskom (0:2), Českom (0:3) i Poľskom (0:5).

Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.