Úvod Správy Juniori Belasí prišli o víťazstvo v posledných sekundách

Belasí prišli o víťazstvo v posledných sekundách

Naši juniori doplnení o hráčov A-mužstva remizovali s Myjavou.

Belasá juniorka v 22. kole II. ligy remizovala s Myjavou 2:2. Góly začali padať až v záverečnej fáze stretnutia a belasých mohlo mrzieť, že prišli o črtajúce sa víťazstvo.

Našej juniorke chýbali štyria reprezentanti – Gabriel Hornyák (Slovensko U21), Matúš Koseček (Slovensko U20), Nino Marcelli i Adam Hrdina (Slovensko U19). V nominácii Slovenska do 21 rokov bol aj obranca Marek Mičák, ktorého však z nominácie i zo zápasu s Myjavou vyradila choroba.

Pri piatich vynútených absenciách nastúpili počas reprezentačnej pauzy aj viacerí hráči z kádra A-mužstva, ktorí mali v poslednom čase nižšiu minutáž, alebo sa vracajú po zranení (napríklad Lukáš Pauschek).

Po bezgólovom prvom polčase prišlo rušné druhé dejstvo. Belasí sa v 68. minúte ujali vedenia po tom, ako Martin Kušnír peknou krížnou prihrávkou našiel Rudolfa Božíka, ktorý otvoril skóre – 1:0. Zakrátko aktívny Kušnír prešiel po pravej strane a peknou strelou zvýšil – 2:0. Zdalo sa, že slovanisti dosiahnu tretí jarný triumf. Myjava sa však nevzdávala a Štefan Pekár utešenou strelou zo strednej vzdialenosti znížil. Hostia vrhli všetko do útoku a v nadstavenom čase napokon vyrovnali na konečných 2:2.

Naši juniori sú tak naďalej v tabuľke štvrtí, s rovnakým bodovým ziskom ako Myjava, a s dohrávaným druhým polčasom v Púchove k dobru. Belasých najbližšie čaká ďalšie bratislavské derby, v nedeľu 2. apríla o 10:30 sa predstavia v Rači.

„Myslím si, že z pohľadu priebehu sme odohrali dobrý zápas. Pre nás mal však nešťastný koniec. V prvom polčase sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Mali sme prevahu, súper bol často zavretý, rýchlo sa dokázal s ôsmimi-deviatimi hráčmi dostať pod loptu, takže sme sa ťažšie presadzovali. Mali sme dobré riešenia v pred-finálnej fáze, chýbalo lepšie zakončenie. Cez prestávku sme si zdôrazňovali, že musíme zostať trpezliví. Šance naozaj prišli, keď sme rýchlo dali dva góly. Záver vnímam ako nešťastný, Myjava vyrovnala prakticky z dvoch striel na bránu. Z tohto pohľadu remíza úplne nezodpovedá priebehu, na to sa však nehrá. My sme stratili dva body, no verím, že v ďalších zápasoch nadviažeme na pozitíva z tohto duelu," povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 2:2 (0:0)

Góly: 68. Božík, 73. Kušnír – 84. Pekár, 90. T. Mareš

Žlté karty: 48. Križan, 86. Voet – 85. Flamik, 88. T. Mareš

Rozhodovali: Papuča – Juhos, Borsányi

Návšteva: 120 divákov

Slovan: Trnovský – Pauschek, Voet, Jarjué (46. Križan), Tóth – Habodasz, Lichý – Kušnír (90. Antálek), Holman (74. Nikitin), Sharani (74. Chobot) – Božík (82. Čiernik)

Myjava: Kubica – Štefánek, Flamik (87. Martišiak), Tancík (75. Copko), Benovič (65. T. Mareš), Pekár, Cisár, Legnani, Čurik, Škrteľ (75. Boledovič), Svatík