Úvod Správy Juniori Belasá U21 v súboji štvrtého s piatym

Belasá U21 v súboji štvrtého s piatym

Zápas s Myjavou je na programe v nedeľu o 10:30.

Počas reprezentačnej prestávky pokračuje II. futbalová liga, ktorá má na programe svoje 22. kolo. Belasá juniorka v nedeľu 26. marca o 10:30 vyzve na Pasienkoch v súboji štvrtého s piatym Myjavu.

Permanentkári majú vstup na zápasy juniorky zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky, na mieste budú dostupné aj zápasové vstupenky. Priamy prenos bude bez nutnosti poplatku a registrácie dostupný na Niké TV.

Súboj belasej juniorky s Myjavou je zároveň duelom štvrtého s piatym. Oba tímy získali po 32 bodov, pričom naši mladíci ešte majú dohrávaný polčas v Púchove k dobru. Druhý polčas zápasu v Púchovom, ktorý bol prerušený z dôvodu počasia, sa bude dohrávať v utorok 18. apríla o 17:00.

Zverenci Vladimíra Gálu na úvod jari vyhrali v Trebišove (4:1) a doma zdolali Dubnicu nad Váhom (2:1). Nasledovali dve stretnutia na ihriskách súperov – v Púchove, kde sa kvôli počasiu neodohral druhý polčas, belasí prehrávali 0:1, a v Dolnom Kubíne prehrali tesne 2:3.

Myjava na jar podľahla žilinskej rezerve (2:3), doma zdolala Trebišov (3:0), remizovala v Dubnici nad Váhom (2:2) a naposledy podľahla doma Púchovu (0:1). Treba dodať, že rozhodujúce góly v Dubnici nad Váhom i doma s Púchovom padli v posledných sekundách zápasu.

„Chceme hrať lepšie než v posledných dvoch zápasoch na ihriskách súperov. Naším zámerom je nadviazať na výkony z dvoch úvodných jarných kôl. Najmä v Dolnom Kubíne sme nenaplnili očakávania z pohľadu herného prejavu. Verím, že v nedeľu to bude iné, aj keď nám chýbajú reprezentanti. Očakávam, že tím sa zomkne a zápas bude mať svoju kvalitu. Čelíme jednému z popredných druholigových tímov,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

Čo sa týka reprezentantov, tak v rámci juniorky dostali reprezentačné pozvánky nasledovní hráči – Nino Marcelli do slovenskej U19, Matúš Koseček do slovenskej U20 a Gabriel Hornyák do slovenskej U21.

Belasí na jeseň v Myjave zvíťazili 2:1, keď sa strelecky presadili Rudolf Božík a Patrik Čiernik. „Počas celého týždňa sme sa na Myjavu zodpovedne pripravovali. Na jeseň sme u nich vyhrali, dobre si pamätáme na ten zápas. Myjava chce hrať futbal a má kvalitných hráčov. Verím, že opäť predvedieme jeden z našich lepších výkonov a dovedieme duel do víťazného konca,“ doplnil Vladimír Gála.