Úvod Správy Európska liga Osemfinálová dráma so smutným koncom

Osemfinálová dráma so smutným koncom

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 1893 2:2 a 1:4 na pok. kopy.

Belasí vyrukovali oproti duelu v Bazileji s jednou zmenou v zostave, vrátil sa do nej Jaba Kankava. Už po šiestich minútach sme mohli viesť, Malikovu strelu zblízka vytlačil Hitz na roh. V 11. min sa už Tehelné pole dočkalo. Po centri z rohu Kucka hlavičkoval a Malik zblízka trafil do siete – 1:0. Ešte krajšie to bolo v 17. min po tom, ako Malik potiahol brejk a Kucka ho zavŕšil prudkou gólovou strelou – 2:0! Belasí sa viezli na vlne eufórie, kým hostia sa len ťažko vracali do zápasu. Naopak, v 34. min mohlo byť o tri góly. Malik centroval a Čavrič hlavičkoval len tesne vedľa.

Hneď po prestávke mali belasí dve výborné šance. Malik však nedosiahol na center Čavriča, a zakrátko Malik trafil z výbornej pozície Hitza. V 53. min tak udreli hostia, keď Lang sklepol Calafiorimu a ten trafil k ľavej žrdi – 2:1. Bazilej sa dostal do zápasu a belasí sa museli viac koncentrovať na defenzívu. V 65. min sme ustáli kritický moment, keď Chovan vyrazil strelu Zeqiriho, a následná dorážka skončila na bočnej sieti. Ďalšiu šancu mali hostia v 75. min, Zeqiri mieril zblízka mimo. V 80. min sme ustáli ďalšiu nepríjemnú situáciu, Amdouni zakončil vedľa. Nepríjemný šok prišiel v nadstavenom čase, keď Amdouni vyrovnal a šlo sa do predĺženia.

Prvé predĺženie začali lepšie slovanisti. Sharani prenikol po pravej strane, zakončil však vedľa. Následne Sharani znovu ušiel obrane, vystrelil nad. V závere prvej časti predĺženia Chovan pokryl hlavičku Malesa.

V druhej časti mal Bazilej viac loptu na kopačkách. Belasí sa však v 117. min dostali do šance, Lovat zakončil nad.  Zápas dospel do penált, v ktorých to belasým vôbec nevyšlo. Napokon podľahli Bazileju v rozstrele 1:4 a so súťažou sa lúčia.

ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 1893 2:2 (2:0), 1:4 na pok. kopy

Góly: 11. Malik, 17. Kucka – 53. Calafiori, 90. Amdouni

Žlté karty: 46. Vernon, 86. Lovat - 85. Amdouni, 105. Calafiori

Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Skytte (všetci Dánsko)

Návšteva: 21 675 divákov

Slovan: Chovan (120. Trnovský) – Medveděv, Kašia, Vernon, Lovat – Kankava, Kucka – Čavrič (96. Barseghjan), Čakvetadze (72. Lichý), Weiss (90. Jarjué) - Malik (90. Sharani)

Bazilej: Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori, Kade (66. López) – Ndoye (101. Burger), Diouf, Xhaka (82. Fink), Amdouni – Zeqiri, Augustin (66. Males)

Zostrih dnešného zápasu v Dunajskej Strede. (so súhlasom VOYO)
Názory trénerov po zápase 7. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (5:3).
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 5:3.