Úvod Správy Niké liga Nepríjemné ligové zaváhanie

Nepríjemné ligové zaváhanie

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1.

ŠK Slovan v 1. kole nadstavby Fortuna ligy o titul prehral s MŠK Žilina 0:1. Belasí tak po prvom nadstavbovom kole zostanú s určitosťou druhí. Najbližšie nás čaká vo štvrtok odveta osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA s FC Bazilej, a potom v nedeľu ligový duel v Podbrezovej.

Belasí nastúpili s ôsmimi zmenami v základnej zostave oproti pohárovému duelu v Bazileji. Kapitánsku pásku mal na rukáve Lukáš Pauschek. V príjemnom slnečnom počasí začalo naše mužstvo aktívne so snahou čím skôr otvoriť skóre. Malik po prieniku z ľavej strany mieril vedľa, rovnaký hráč potom hlavičkoval tesne mimo pravej žrde. Po štvrťhodine šiel Green sám na Belka, ktorý však zmenšil uhol a vychytal nášho hráča. V 19. min dostali belasí loptu do siete, Barseghjanovu radosť však zastavil čiarový rozhodca, signalizujúci ofsajd. Žilinčania sa postupne osmeľovali. Kaprálik po zisku prešiel po ľavej strane, zakončil vedľa. Zakrátko Malik po dlhej lopte uspel v súboji so Stojčevskim, z dobrej pozície však zakončil nepresne. Barseghjan to v 34. min skúsil z priameho kopu, lopta preletela tesne nad brvnom. V 36. min prišiel šok – Sauer kolmicou vysunul Javorčeka, ktorý si hodil loptu do šestnástky a prehodil Trnovského – 0:1. Inkasovaný gól dodal hosťom sebadôveru, naopak, slovanistami otriasol. Ešte do prestávky trafil Galčík žrď a Ďuriš po brejku troch na jedného zakončil nad.

Vladimír Weiss st. cez prestávku trikrát striedal, do hry prišli Čavrič, Kucka i Čakvetadze. Práve Čakvetadze krátko po prestávke pekne prešiel cez žilinskú obranu, jeho strelu zrazil obranca na roh. Belasí pokračovali v tlaku, hostia sa koncentrovali na defenzívu a bránenie jednogólového náskoku. Po hodine hry Barseghjan kolmicou vysunul Čavriča, ten šiel na Belka, no z vyloženej pozície tesne minul. V 79. min mohlo byť vyrovnané. Barseghjan potiahol útok stredom, Sharaniho koncovku ešte obrana zrazila, a pred Tigranom bola odkrytá brána. Žiaľ, nášmu hráčovi zakončenie nevyšlo. Belasí v závere vrhli všetky sily do útoku. Hosťom sa otvárali priestory na brejky, Kaprálik po jednom z nich mieril vysoko nad. Ani naša záverečná snaha už zmenu skóre nepriniesla.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 36. D. Javorček

Žltá karta: 44. M. Sauer (Žilina)

Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Hrmo

Návšteva: 4834 divákov

Slovan: Trnovský – Medveděv (46. Kucka), Križan (77. Holman), Jarjué, Pauschek – Kankava – Zmrhal, Lichý (46. Čavrič) – Barseghjan, Malik (46. Čakvetadze), Green (69. Sharani)

Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík – D. Javorček (61. Kopásek), Gidi (90. Minárik), M. Sauer (61. Jambor), Bari (85. Owusu) – Kaprálik, Ďuriš, Galčík (61. Iľko)

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.