Úvod Správy Juniori Zápas belasej juniorky v Púchove vplyvom počasia nedohraný

Zápas belasej juniorky v Púchove vplyvom počasia nedohraný

Belasí po polčase prehrávali 0:1.

Belasá juniorka sa dnes v rámci 20. kola II. ligy 2022/23 predstavila na štadióne MŠK Púchov. Duel bol po polčase vzhľadom na vplyv počasia a nespôsobilý terén predčasne ukončený. Dohrávať sa teda bude druhý polčas, o termíne budeme informovať.

Púchovom sa včera popoludní prehnala prietrž mračien a od rána husto snežilo, no v prvom polčase sa ešte sneh nedržal na trávniku. Púchovčania mali loptu častejšie na kopačkách a vytvárali si aj šance. Pri tých najväčších hlavičkoval hráč domácich zblízka nad, a Kopičárovu strelu belasí vykopli z bránkovej čiary. Aj naši mladíci mali tutovku, keď Kušnír vo veľmi dobrej pozícii prestrelil bránu. V závere polčasu belasí inkasovali, keď neustriehli rýchly prechod Púchova a Martinček krížnou strelou prekonal Hrdinu – 1:0.

Intenzita sneženia sa cez prestávku ešte zvýšila, zároveň klesla aj teplota, takže sneh sa držal na ihrisku. Po 10-minútovom čakaní napokon hlavný rozhodca zápas prerušil. Dohrávať sa teda bude druhý polčas, do ktorého vstúpia slovanisti s jednogólovým mankom.

„Je to nová situácia pre nás všetkých. Prinieslo ju počasie, na ihrisku bolo bezmála 15 centimetrov snehu. Nemalo by teda zmysel pokračovať. V prvom rade predsa ide o zdravie hráčov. Taktiež by utrpela plynulosť hry. Verím, že druhý polčas bude v našom podaní vyzerať úplne inak než ten prvý. Inkasovaný gól z posledných sekúnd nás v tomto kontexte hnevá ešte viac, vyplynul z nedôslednosti pri návratovej fáze. Púchov mal tlak, my sme neboli takí silní smerom dopredu, najmä v strede sme strácali veľa lôpt. Celé to vyvrcholilo inkasovaným gólom. Verím, že najbližšie to bude lepšie,“ povedal tréner belasej U21 Vladimír Gála.

Naši juniori po sobotňajších výsledkoch klesli so ziskom 32 bodov na piatu priečku, oproti Myjave či Komárnu však budú mať zápas, resp. polčas k dobru. Belasí sa najbližšie predstavia v Dolnom Kubíne, kde sa bude hrať v sobotu 18. marca o 14:30.

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:0  – prerušené

Gól: 45. Martinček

Rozhodovali: Valent – Poruban, Lenický

Púchov: Strelčík – Kaufman, Pobořil, Moško, Mazanovský – Mat. Loduha, Kopičár – Martinček, Michlík, P. Mráz – Letenay

Slovan: Hrdina – Mičák, Szalma (8. Antálek), Habodasz, Tóth – Kušnír, Koseček – Chobot, Schlossár, Nikitin – N. Marcelli