Úvod Správy Európska liga Dobrý výsledok

Dobrý výsledok

Názory trénerov po prvom osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2022/23 FC Bazilej – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Je to polčas, doma začíname od nuly. Ako sme mohli ku koncu vyhrať, tak som mohli v poslednej minúte aj prehrať. Aj vzhľadom na to, že sme veľmi zle začali, je to dobrý výsledok, s odvážnym druhým polčasom. Zo začiatku súper veľa behal, my sme strácali ľahké lopty a dostali sme lacné góly, kým my sme sa na tie naše nadreli. Cez prestávku som hráčom hovoril, že musíme byť silnejší na lopte. Keby sme mali ešte viac kvality či trpezlivosti, mohlo to byť ešte lepšie. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť, nebolo ľahké prehrávať v Bazileji, s tímom, ktorý má dobrú kvalitu i perspektívu. Mali sme sily aj na víťazstvo, ale v závere sme mohli aj prehrať. Bazilej mal štyri šance, my štyri, takže 2:2 je z tohto pohľadu spravodlivý výsledok. Dosiahli sme dobrý výsledok aj pre našich fanúšikov, verím, že na odvetu príde plný štadión. Stále to beriem ako odmenu za prácu, my teraz musíme v nedeľu zvládnuť Žilinu, čo bude možno ešte ťažší zápas než ten dnešný.

Filipa Lichého hodnotím ako nášho najlepšieho hráča z pohľadu toho, čo som od neho chcel a čo pre mužstvo urobil. Všetci však bojovali a urobili všetko pre dobrý výsledok. Ale na to, že Filip hral prvýkrát po návrate takýto ťažký zápas, tak sa toho zhostil výborne, a som s ním spokojný.“

Heiko Vogel, tréner Bazileja: „Nie som spokojný s týmto výsledkom. V odvete budú obe mužstvá začínať od nuly. Druhý polčas bol z našej strany azda najhorší, odkedy som pri mužstve. Naopak, úvodných 15 minút nám pod mojím vedením zatiaľ vyšlo asi najlepšie. Všetko sa ešte v odvete dá zvrátiť.“