Úvod Správy Európska liga Pred odvetou všetko otvorené

Pred odvetou všetko otvorené

FC Bazilej 1893 – ŠK Slovan Bratislava 2:2.

ŠK Slovan v prvom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA 2022/23 remizoval na pôde FC Bazilej 2:2. Odveta sa hrá vo štvrtok 16. marca o 18:45 na Tehelnom poli. Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk

Belasí nastúpili oproti derby s jednou zmenou, namiesto vykartovaného Kankavu začal Lichý. V Bazileji sa zápas rozbehol zostra. Už v prvej minúte posielal Kucka loptu pred bránu, kde bol Malik, napokon z toho bol roh. Domáci vyslali prvý pokus v 4. min, Kade mieril tesne nad. Žiaľ, od šiestej minúty sme prehrávali. Ndoyeho prudkú strelu ešte Chovan vyrazil, Amdouni však z dorážky trafil do siete – 1:0. Dôležité bolo, že belasí ustáli následné nadšenie domácich a držali sa na dostrel. A v 17. min štadión až na sektor hostí stíchol. Po štandardke na pravej strane vykúzlil Weiss oblúčik na Medveděva, ktorý si vo vzduchu spracoval loptu a krížnou strelou parádne trafil – 1:1. Jeho gól musel posvätiť VAR, ktorý skúmal, či Jurij nebol v ofsajde. Belasí mali po góle výbornú fázu s väčším držaním lopty, škoda, že z nej nerezultovali šance. Bazilej sa postupne otriasol a znovu to skúšal. Burger tesne minul, rovnako Ndoye mieril tesne nad bránu. V 40. min sa žiaľ znovu menilo skóre. Kade vyslal strieľaný center a Zeqiri loptu tečoval do brány – 2:1. Ešte do prestávky sme mohli vyrovnať. Kuckovu prudkú strelu po štandardke Hitz vytlačil na roh. Je otázne, či by prípadný gól platil, keďže čiarový rozhodca následne signalizoval postavenie mimo hry. V nadstavení ešte prišla naša vyložená šanca. Vernonova hlavička po rohu sa dostala k Malikovi, ktorého však z bezprostrednej blízkosti Hitz vychytal.

V druhom polčase sa pokračovalo vo vysokom tempe, no s menším počtom šancí. Belasí sa snažili o vyrovnanie, museli však byť trpezliví. V 53. min bol Weiss v dobrej pozícii po odrazenej lopte, jeho prudkú strelu zrazil obranca. Druhej gólovej radosti sme sa dočkali v 70. min po tom, ako Weiss krásnym centrom našiel pred bránou Malika, ktorý hlavičkou zakončil k ľavej žrdi – 2:2. Vladimír Weiss st. v 77. min trikrát striedal, do hry prišli Agbo, Barseghjan i Green. Oba tímy túžili po víťazstve. V 83. min po rohu Barseghjana preletela lopta popred bránu Bazileja, škoda, že Kucka či Lichý ju nedostali do siete. Veľkú šancu sme mali v 86. min, Greenov center si našiel Barseghjan, hlavičkoval tesne vedľa. V nadstavenom čase sme zase ustáli dve nepríjemné situácie pred našou bránou, pri jednej z nich po hlavičke Amdouniho zazvonila naša ľavá žrď.

FC Bazilej 1893 – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1)

Góly: 6. Amdouni, 40. Zeqiri – 17. Medveděv, 70. Malik

Žlté karty: 90. López, 90. Hitz - 45. Weiss, 63. Lichý, 73. Kašia

Rozhodovali: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všetci Slovinsko)

Návšteva: 13 202 divákov

Bazilej: Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori – Novoa, T. Xhaka (63. Diouf), Burger, Kade (63. López) – Ndoye (87. Millar), Amdouni - Zeqiri (78. Augustin)

Slovan: Chovan – Medveděv, Kašia, Vernon, Lovat – Kucka (90. Jarjué), Lichý – Čavrič (77. Agbo), Weiss (77. Green), Čakvetadze (77. Barseghjan) – Malik (87. Zmrhal)