Úvod Správy Juniori Belasá juniorka po ďalšom víťazstve bližšie k čelu II. ligy

Belasá juniorka po ďalšom víťazstve bližšie k čelu II. ligy

Belasí doma zdolali Dubnicu nad Váhom.

Belasá juniorka v 19. kole II. ligy 2022/23 zdolala na domácej pôde Dubnicu nad Váhom 2:1. Zverenci Vladimíra Gálu sa so ziskom 32 bodov posunuli na tretie miesto tabuľky za Košice a Prešov.

Naši juniori boli v prvom jarnom domácom zápase doplnení o viacerých hráčov z kádra A-mužstva, ktorí nezasiahli do včerajšieho stretnutia s Trnavou, resp. v ňom mali minimálnu minutáž. V súboji s Dubnicou nad Váhom sa hral rušný futbal so šancami na oboch stranách. Belasí sa v prvom dejstve ujali vedenia po tom, ako Nino Marcelli prešiel po pravej strane a strelou na bližšiu žrď dokonale zaskočil brankára Vavrúša – 1:0. Aj hostia mali svoje momenty, pri ktorých buď zasiahol brankár Hrdina, alebo mu raz pomohla aj bránková konštrukcia.

Podobný obraz pokračoval aj po prestávke. Hostia v 52. minúte vyrovnali po krížnej strele Rosenbergera, bývalého hráča belasých. Nerozhodný stav však vydržal ani nie 10 minút. V 61. minúte totiž Marcelli aj za cenu bolestivého nárazu vybojoval loptu, Chobot ju v úniku dvoch proti jednému posunul Holmanovi, ktorý skúsene prehodil brankára – 2:1. Pre Dávida Holmana to bol prvý gól po návrate po zranení. Až do konca však bolo všetko otvorené, Dubničania znovu trafili žrď, pričom belasí neuspeli z niekoľkých brejkov. Skóre sa už nezmenilo, a tak sa naša juniorka radovala z cenného víťazstva.

Belasí sú v tabuľke tretí so ziskom 32 bodov a skóre 30:29. Najbližšie sa predstavia v Púchove, kde sa bude hrať v sobotu 11. marca o 14:00.

„Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. V úvode sme mali prevahu i šance, ktoré sme nepremenili. Dubničania následne vyrovnali hru a boli nebezpeční smerom dopredu. Ujali sme sa do vedenia po tom, ako Marcelli na polovici ihriska získal loptu a predviedol výbornú individuálnu akciu. Druhý polčas sme nezačali dobre, boli sme pasívni v pohybe a v súbojoch, čo súper potrestal vyrovnávajúcim gólom. Chceli sme tento dôležitý zápas zlomiť v náš prospech, čo sa nám aj podarilo. Po góle Holmana sme ešte mohli zvýšiť náš náskok, Kušnír žiaľ prestrelil prázdnu bránu. V závere si Dubnica vytvorila tlak, no my sme výborne pracovali v defenzíve a ustrážili sme si toto cenné víťazstvo. Nesmierne sa z neho tešíme, ceníme si dobrý štart do jarných bojov. Som rád, že sme znovu ukázali tímový duch a dobré individuálne výkony.  Od pondelka sa pripravujeme na ďalší duel v Púchove,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Dubnica nad Váhom 2:1 (1:0)

Góly: 39. N. Marcelli, 61. Holman – 52. Rosenberger

Žlté karty: 63. Voet, 65. Holman, 90. Szalma – 20. Martinek, 36. Levai, 62. Pagáč, 89. Caeiro

Rozhodovali: Holas – Juhos, Dobrík

Návšteva: 95 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák (68. Szalma), Habodasz, Voet, Tóth – Koseček, Schlossár (85. Antálek) – N. Marcelli (74. Kušnír), Holman (74. Hornyák), Chobot (68. Nikitin) - Adler

Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Levai, Pagáč, Bilovský, Martinek (72. Urban), Isaac (81. M. Švec), Caeiro, Cyprian, Babovič, Adamec (50. Rosenberger), Nomilner (46. Kramár)

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.