Úvod Správy Slovan uspel dobrým druhým polčasom

Slovan uspel dobrým druhým polčasom

Slovan zakončil prípravu úspešnou generálkou proti Myjave.

Slovan vstúpil do záverečného prípravného stretnutia ľavou nohou, no výborný druhý polčas zabezpečil jasný triumf 5:2. Postupne sa presadili Smetana, Grendel, Meszáros, Milinkovič a Bagayoko.

Súper vstúpil do stretnutia lepšie. Na strane domácich dominovala nepresná hra. Myjava hrozila najmä z protiútokov, pričom jej vyšli hneď dva. Hostia sa tak nečakane dostali do vedenia. Slovan sa gólovo vzchopil až v 19. min, kedy Halenár našiel pekným centrom Smetanu. Ten sa presadil hlavou vo vzduchu. V 24. min skúšal pozornosť brankára hostí Piliev z diaľky, no neuspel.

Do druhého polčasu nastúpilo množstvo nových hráčov a to sa odrazilo i na hre. Prihrávky sa spresnili a na hru Slovana bol hneď iný pohľad. Väčšina druhého polčasu sa odohrala na polovici súpera. Vyrovnanie zabezpečil v 53.min Grendel, keď obstrelil brankára súpera po zemi. O štyri minúty boli už domáci vo vedení. Tento raz Meszáros doklepol strieľaný center Milinkoviča. V 69.min sa krásnou strelou prezentoval Milinkovič a uspel - 4:2. Domáci boli i naďalej aktívnejší a to sa im vyplatilo v 79.min. Bagayoko spracoval dlhú prihrávku do behu, nezaváhal a prekonal myjavského gólmana po piaty raz. V závere súboja sa veľa zaujímavého nestalo, a tak Slovan zakončil zimnú prípravu víťazstvom 5:2.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 5:2 (1:2)