Úvod Správy Slovnaft Cup PREVIEW: FC ŠTK 1914 Šamorín - ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: FC ŠTK 1914 Šamorín - ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa v stredu o 16:30 stretnú v pohárovom štvrťfinále so Šamorínom.

Začínajú sa anglické týždne. Belasí hneď v prvý marcový deň načnú nový mesiac, nabitý zápasmi na domácej i európskej scéne. Na úvod marca nás čaká pohárové štvrťfinále so Šamorínom. Zápas sa odohrá na štadióne v Dunajskej Strede, úvodný výkop je v stredu o 16:30.

Informácie o vstupenkách do sektora hostí nájdete TU.

Priamy prenos odvysiela bez nutnosti poplatku či registrácie Niké TV, resp. televízny program JOJ Šport.

Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach by okamžite nasledoval penaltový rozstrel.

Belasých čaká piaty jarný súťažný duel, domácich druhý. Šamorín v nedeľu vstúpil do jarnej časti domácou remízou 0:0 s Považskou Bystricou a v tabuľke II. ligy je siedmy.

Naše mužstvo na jar v pohárovej dohrávke zdolalo Banskú Bystricu (2:1), odvtedy nasledovali tri ligové remízy. „Chceme ukázať dobrú reakciu na posledné zápasy, ktoré nevyšli podľa predstáv. Celé to môžete otočiť len tvrdou prácou a prejavom v zápasoch. Čaká nás pohárový duel, v ktorom je naším cieľom potvrdiť úlohu favorita, nič nepodceniť, a postúpiť ďalej,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

V akom zdravotnom stave je naše mužstvo a traja hráči, ktorí zo zdravotných príčin pauzovali v Zlatých Moravciach? „Zatiaľ najlepšie to vyzerá u Jurija Medveděva, ktorý sa postupne zapája do plného tréningu a veríme tomu, že by sa už mohol aj na pár minút objaviť. Ešte však uvidíme, bola tam nejaká pauza, no Jurij vyzeral na tréningoch dobre. Kontrolné vyšetrenie u Jaromíra Zmrhala dopadlo relatívne dobre, nevyzerá, že by mal vypadnúť na dlhšie. Počítame, že už koncom týždňa by mohol byť späť s mužstvom. Lukáša Pauscheka čaká po zlomenine ruky kontrolný röntgen, uvidíme, či mu lekári umožnia dať si špeciálnu dlahu, s ktorou by mohol hrať. Dávid Holman trénuje naplno,“ ozrejmil asistent trénera.

Belasí v utorok trénovali na hlavnej hracej ploche na Tehelnom poli a zodpovedne sa pripravovali na pohárový duel. Odštartujú ním nabitú sériu zápasov – v priebehu 19 marcových dní sú pred nami tri ligové kolá, pohár a dva osemfinálové duely Európskej konferenčnej ligy UEFA.

„Posledné zápasy sme napriek streleckej dominancii nedotiahli do víťazného konca, čo bola téma, ktorú sme s hráčmi rozoberali. Každý musí začať od seba svojím vlastným výkonom, no zároveň sme v tom všetci spolu. Súpera sme sledovali aj v nedeľu proti Považskej Bystrici. Podstatný bude náš výkon a naša dobrá reakcia,“ uzavrel Boris Kitka.

Šamorín počas zimnej prestávky menil trénera, novým šéfom realizačného tímu je Juraj Ančic, ktorý v ostatnej sezóne pôsobil v Trenčíne. Náš súper je farmou Dunajskej Stredy, napríklad do nedeľňajšieho druholigového zápasu zasiahli viacerí hráči z kádra DAC - Dániel Veszelinov, Brahim Moumou, Lukáš Leginus či Zoran Záhradník. V pohári však Šamorín môže využiť len svojich vlastných hráčov, resp. futbalistov, ktorých má na hosťovaní. Najlepším pohárovým strelcom ŠTK je šikovný Bálint Csóka, ktorý dal tri góly. Šamorín na ceste do štvrťfinále zaskočil Žilinu (2:1) a v osemfinále zdolal na penalty Púchov.

So Šamorínom sa v prebiehajúcej sezóne stretla naša juniorka, ktorá bola úspešná. Belasá U21 vyhrala koncom októbra v Šamoríne 4:2, keď skórovali Richard Križan, Gabriel Hornyák, Nino Marcelli a Samuel Antálek.

Ako postupovali

2. kolo

Branč – ŠK Slovan 0:2 (Mustafič, Šaponjič)

Bánov – Šamorín 1:3 (Ferleťák, Yarosh, Csóka)

3. kolo

Malá Mača – ŠK Slovan 0:7 (Hrnčár 2, Čavrič 2, Ramirez, Zmrhal, Kankava)

Nové Zámky – Šamorín 1:2 (Ferleťák, Appiah)

4. kolo

Tesla Stropkov – ŠK Slovan 2:3 (Čavrič 2, Voet)

Šamorín – Žilina 2:1 (Szolgai, Csóka)

Osemfinále

Banská Bystrica – Slovan 1:2 (Malik, Čavrič)

Šamorín – Púchov 1:1 a 4:3 na pok. kopy (Csóka)

Dôležité informácie

Štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu 2022/23 FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 1. marca o 16:30 v MOL Aréne v Dunajskej Strede. Duel povedie rozhodcovská trojica Gemzický – Vorel, Štrbo.

Informácie o vstupenkách do sektora hostí nájdete TU.

Priamy prenos odvysiela bez nutnosti poplatku či registrácie Niké TV, resp. televízny program JOJ Šport.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.