Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dorastenci na úvod jari stopercentní

Belasá mládež: Dorastenci na úvod jari stopercentní

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

Naši starší dorastenci v úvodnom jarnom kole privítali Poprad. Zverenci Michala Suchomela potvrdili rolu favorita a súpera spod Tatier zdolali rozdielom dvoch tried. Hetrikom sa blysol Tomáš Balko, po góle pridali Maximilián Marko, Martin Mišovič i Artur Záhon. Belasá U19 je v tabuľke na šiestom mieste.

Mladší dorastenci naopak cestovali na pôdu Popradu, a spod Tatier si priviezli plný počet bodov. Belasá U17 nenechala o svojich víťazných ambíciách nikoho na pochybách. Zverenci Mariána Bochnoviča vyhrali vysoko 7:0. Hetrik zaznamenal Tomáš Husarčík, dvakrát skóroval Samuel Noel Murár, a raz Maxime Denko i Juraj Slovák. Zverenci Mariána Bochnoviča vďaka lepšiemu skóre vedú ligu pred Trenčínom.

Naplno bodovali aj naši mladší dorastenci do 16 rokov, ktorí si však na góly do siete Popradu museli počkať až do druhého polčasu. Napokon však v rozmedzí šiestich minút skórovali Šimon Peter Rúsek i Alex Kotúček, a tri body teda putovali do hlavného mesta. Naša U16 je v tabuľke piata.

Za zmienku stojí, že všetci traja naši brankári z troch dorasteneckých výberov – Andrej Mikoláš (U19), Matúš Spišák (U17 i Adrián Malovec (U16) vychytali čisté kontá.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

15. kolo

ŠK Slovan – FK Poprad 6:0 (3:0) – Balko 3, Marko, Mišovič, Záhon

Zostava Slovana: Mikoláš – J. Šalkovič (73. Benko), Homola, D. Murár, R. Slovák, Schmidt (60. Nemeškürti), Marko (83. Želipský), Maroš (60. Záhon), Mišovič, Ivanics (73. Kozák), Balko

Michal Suchomel, tréner U19: „V prvom jarnom kolo s Popradom bolo veľmi dôležité nastavenie hráčov na zápas. Napokon sme ho zvládli veľmi dobre a zaslúžene sme zvíťazili.“


Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

15. kolo

FK Poprad – ŠK Slovan 0:7 (0:3) – Husarčík 3, S. N. Murár 2, Denko, J. Slovák

Zostava Slovana: Spišák – Fronko, Arnold, Spišiak (63. Tománek), Held (56. Kozyk), Denko, Jurišta, S. N. Murár, Husarčík (67. Gašpar), Rusnák (56. S. Dornai), Németh (67. J. Slovák)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V prvom majstrovskom zápase jarnej časti sme podali kvalitný výkon a zaslúžene sme vyhrali. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. Hlavne v útočnej fáze sme boli veľmi efektívni. Počas celého zápasu sme boli dominantní s loptou, dobre sme kombinovali. Okrem dvoch situácií v prvom polčase sme súperovi nič nedovolili ani v obrane. Našimi najlepšími hráčmi boli Murár s Denkom ,priblížil sa k nim Fronko. Strelecky hetrikom sa zaskvel Husarčík, ktorý netypicky nastúpil na pozícii ľavého krídla.“

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

15. kolo

FK Poprad – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – Rúsek, Kotúček

Zostava Slovana: Malovec – Švec, Horváth (71. Kireth), Dom. Balog, Lengyel (71. Lembak), Gendiar, Kotúček (71. Lužák), Mateáš, Rúsek, Veľký (61. Jarošinec), Canolli (61. Hrica)

Attila Illés, tréner U16: „Počas celého zápasu sme jasne dominovali. Žiaľ, chýbala nám efektivita pri zakončení. Vypracovali sme si množstvo šancí, no skórovali sme až v 56. minúte, keď Rúsek dorazil loptu do brány. Zakrátko zvýšil Kotúček po peknej akcii na 2:0. Môžeme byť spokojní aj s defenzívou, udržali sme nulu, no s ofenzívou nie, pretože pri toľkých šanciach musíme dať viac gólov.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.