Úvod Správy Juniori Výborný vstup belasej juniorky do jarnej časti

Výborný vstup belasej juniorky do jarnej časti

Naši mladíci vysoko vyhrali v Trebišove.

Belasá U21 v prvom jarnom kole II. ligy získala cenný skalp z ihriska súpera. Naši mladíci zvíťazili v Trebišove vysoko 4:1 a poskočili na štvrté miesto tabuľky.

Belasým nevyšiel vstup do zápasu, keď už po šiestich minútach inkasovali po neprehľadnej situácii z kopačky Danka. Odvtedy však už góly padali len do siete Trebišova. V 18. minúte bolo vyrovnané po tom, ako Martin Kušnír veľmi pekne trafil z priameho kopu k pravej žrdi – 1:1. Hneď o minútu neskôr po rýchlej akcii namieril Marián Chobot nechytateľne pod brvno a poslal belasých do vedenia – 1:2. Ešte krajšie to bolo v 34. minúte, keď Daniel Szalma, novic v tíme belasých, predĺžil center na zadnú žrď, kde Matúš Koseček namieril do siete – 1:3. Trebišov sa snažil skorigovať skóre, no Hrdina vyriešil všetky nebezpečné situácie.

Snaha domácich pokračovala aj po prestávke, Hrdina naďalej odolával. Trebišovčania dokonca kopali aj penaltu, Danko však namieril vysoko nad. Definitívu na belasý triumf pridal v 84. minúte Gabriel Hornyák, keď po centri zo štandardky namieril hlavou do siete – 1:4.

Zverenci Vladimíra Gálu poskočili so ziskom 29 bodov na štvrté miesto druholigovej tabuľky. Belasí najbližšie privítajú Dubnicu nad Váhom, hrať sa bude v nedeľu 5. marca o 10:30 na Pasienkoch.

„Aj keď nám nevyšiel vstup do stretnutia, tak mužstvo fantasticky zareagovalo. Od začiatku som na hráčoch videl, že sú koncentrovaní a pripravení na ťažký zápas v náročnom prostredí. Hralo sa však na celkom dobrom teréne. Vyrovnali sme po fantastickej strele Martina Kušníra z priameho kopu. Mali sme výborné prechody smerom dopredu, po zisku lopty sme sa dostávali do brejkov. V tomto sme sa oproti jeseni zlepšili. Po jednej z brejkových situácií sme sa ujali vedenia po výbornej strele Mariána Chobota, a do prestávky sme pridali ešte tretí dôležitý gól. V druhom polčase sme boli 20 minút pod tlakom Trebišova, no dokázali sme to ustáť, veľmi dobre sme pracovali v defenzíve. K penalte sa vyjadrovať nebudem, v každom prípade, domáci ju nepremenili, čo bol myslím si zlomový moment. Po našom štvrtom góle už bolo po zápase. Tri body si mimoriadne ceníme. Pre karty nám vypadol Samuel Habodasz, pre chorobu Rudolf Božik, mali sme i ďalšie zdravotné problémy. Chalani však výborne pracovali a pomohli nám aj hráči zo staršieho dorastu, ktorí okúsili mužskú druhú ligu. Som rád, ako sme sa s tým dnes popasovali. Čaká nás ďalší náročný duel s Dubnicou nad Váhom, čo najlepšie sa naň pripravíme,“ povedal tréner belasej U21 Vladimír Gála.

SLAVOJ Trebišov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:4 (1:3)

Góly: 6. Danko – 18. Kušnír, 19. Chobot, 34. Koseček, 84. Hornyák

Žlté karty: 61. Danko – 30. Mičák

Rozhodovali: Vaňo – Tůma, Železňák

Návšteva: 250 divákov

Trebišov: Ikuepamitan – Jenat, V. Rusnák (80. Vaľovčin), M. Kolesár, Sova, Ilinjo, M. Novák, Sydorenko (70. Kovalčin), Danko, P. Kolesár (46. Sitarčík), Gáll

Slovan: Hrdina – Mičák (63. Borovský), Szalma, Hornyák, Tóth – Koseček, Schlossár (89. D. Murár) – Kušnír, Marcelli (78. Čiernik), Chobot (78. Maroš) – Nikitin