Úvod Správy Juniori Belasá U21 pripravená na štart jarnej časti

Belasá U21 pripravená na štart jarnej časti

Belasá U21 vstúpi do jarnej časti v nedeľu v Trebišove.

Naša juniorka túži nadviazať na vydarenú jesennú časť. Zverenci Vladimíra Gálu strávili dlhú zimnú prestávku na výbornom šiestom mieste, odkiaľ majú bodovo bližšie k čelu tabuľky než k jej spodku. V nahustenej tabuľke však aj na jar potrebujú bodovať, aby si obhájili aktuálnu pozíciu.

Belasá U21 strávila zimnú prípravu v domácich podmienkach. Naši mladíci odohrali sedem prípravných duelov s bilanciou 3 víťazstvá, 2 remízy a 2 prehry. Nižšie v článku vám ponúkame aj výsledkový sumár zápasov.

„Pocity zo zimnej prípravy sú dobre. Verím, že mužstvo je pripravené na jarnú časť, a že v nej výkonmi i výsledkami nadviažeme na jeseň. Chceme zastabilizovať výkonnosť, keďže na jeseň boli naše výsledky kolísavé a vonku sa nám darilo viac než doma. Jar je vždy o niečo ťažšie, súčasný bodový zisk nám v tesnej tabuľke nezaručuje pokoj či istotu. Čaká nás 13 ťažkých duelov, a v každom z nich sa pobijeme o víťazstvo,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

V kádri belasej U21 nastali minimálne zmeny. V belasom nepokračuje obranca Martin Radulovič-Veličkovič zo Severného Macedónska, do Lanžhotu odišiel Denis Koprna. „Z hosťovania v Šali sme stiahli obrancu Daniela Borovského, ktorý u nás už v minulosti pôsobil. Na hosťovanie do konca sezóny prišiel končiaci dorastenec Daniel Szalma. Prichádza na post stredného obrancu, bol členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Verím, že sa mu u nás bude dariť a zabojuje o miesto v slovenskom výbere do 20 rokov,“ pokračoval Vladimír Gála.

Jedným z cieľov projektu U21 je uľahčiť našim mladým hráčom z Akadémie prechod do mužského futbalu. V zime s juniorkou trénovali viacerí hráči z dorastu, ktorých možno uvidíme v akcii aj v mužskej II. lige. „V tréningovom procese na seba v dobrom slova zmysle upozornili najmä obranca Tomáš Marušin, stredopoliar Maximilián Marko i ofenzívny hráč Alexej Maroš. Táto trojica je veľmi zaujímavá aj smerom do budúcna. Na všetkých troch je v tréningovom procese badať progres a je možné, že sa v jarnej časti objavia na ihrisku v našom tíme.“

Belasých čaká náročný štart. V nedeľu 26. februára o 13:30 sa predstavia v Trebišove, odkiaľ sa nikdy nevozili body ľahko. Tento i ďalšie zápasy našej U21 v II. lige budete môcť sledovať naživo prostredníctvom Niké TV.

„Štart bude náročný. Náš obranný pilier Samuel Habodasz bude chýbať kvôli kartám, máme aj nejaké zdravotné problémy. Verím, že hráči, ktorí mali ťažkosti, sa dajú dokopy. Aj v Trebišove však chceme bodovať. Liga je nahustená, naším cieľom je získať potrebné body čo najskôr, aby aj spomínaní hráči z dorastu dostali čo najviac priestoru a mohli sa rozvíjať v druhej lige,“ vyhlásil Vladimír Gála, ktorému v časti prípravy chýbal talentovaný Nino Marcelli. Stále len 17-ročný futbalista na seba na jeseň upozornil napríklad aj nádherným gólom do siete Šamorína. „Nino Marcelli začal trénovať a verím, že už bude stopercentne pripravený. Boli by sme radi, ak by v jarnej časti mohol ukázať a rozvíjať svoj nesporný talent a potenciál.“

Naša U21 na jeseň zaskočila viacerých favoritov – vyhrala v Košiciach, Myjave či v Šamoríne. Kým v predošlých sezónach na jar dobiehala manko v boji o záchranu, teraz je pred ňou výzva prinajmenšom udržať šieste miesto.

„Chceli by sme byť ešte viac draví v útočnej fáze, kde potrebujeme zlepšiť efektivitu. Všetko, čo sme v zime odmakali a odtrénovali, azda bude vidno aj v jarných zápasoch. Tešíme sa na jarnú časť,“ uzavrel Vladimír Gála.

Belasá U21 bude domáce zápasy naďalej hrávať na Pasienkoch v nedele o 10:30, držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Priame prenosy zo zápasov prinesie Niké TV, vybrané duely odvysiela Futbalnet.TV, resp. televízia JOJ Šport.

Výsledky prípravných zápasov

ETO FC Györ ´ B´ - ŠK Slovan U21 1:0 (0:0)

ŠK Slovan U21 – FK Pohronie 2:2 (1:1) – Božik, Hornyák

ŠK Slovan U21 – Dynamo České Budějovice ´B´ 1:1 (1:1) – Habodasz

ŠK Slovan U21 – Inter Bratislava 1:0 (0:0) – Schlossár

ŠK Slovan U21 – Sokol Hostouň 2:1 (1:1) – Nikitin, Chobot

ŠK Slovan U21 – Slovan Galanta 5:0 (1:0) – Božik 2, Čiernik, Borovský, Kušnír

ŠK Slovan U21 – SK Kvítkovice 2:3 (1:1) – Szalma, Borovský

Jarný žreb belasej U21

18. kolo, nedeľa 26. februára o 13:30: SLAVOJ Trebišov – ŠK Slovan U21

19. kolo, nedeľa 5. marca o 10:30: ŠK Slovan U21 – FK Dubnica nad Váhom

20. kolo, sobota 11. marca o 14:00: MŠK Púchov – ŠK Slovan U21

21. kolo, nedeľa 19. marca o 14:30: MFK Dolný Kubín – ŠK Slovan U21

22. kolo, nedeľa 26. marca o 10:30: ŠK Slovan U21 – Spartak Myjava

23. kolo, nedeľa 2. apríla o 10:30: FK Rača – ŠK Slovan U21

24. kolo, nedeľa 9. apríla o 10:30: ŠK Slovan U21 – MŠK Považská Bystrica

25. kolo, sobota 15. apríla o 16:00: Tatran Prešov – ŠK Slovan U21

26. kolo, nedeľa 23. apríla o 10:30: ŠK Slovan U21 – FK Pohronie

27. kolo, sobota 29. apríla o 16:00: KFC Komárno – ŠK Slovan U21

28. kolo, nedeľa 7. mája o 10:30: ŠK Slovan U21 – FC Košice

29. kolo, piatok 12. mája o 17:00: FK Humenné – ŠK Slovan U21

30. kolo, piatok 19. mája o 17:00: ŠK Slovan U21 – ŠTK 1914 Šamorín

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.