Úvod Správy Mládež Zlatý víkend belasej U8

Zlatý víkend belasej U8

Zverenci trénera Igora Dedíka z kategórie U8 si vybojovali počas víkendu víťazstvá až na dvoch turnajoch.

V sobotňajšom turnaji Ligy majstrov,  ktorý sa konal v novej Športovej hale v Bratislave, belasí  zdolali  v skupine Zlaté Moravce a Inter Bratislava. Podľahli len ETO Győr, keď s maďarským tímom v posledných minútach z ojedinelej akcie inkasovali a nakoniec prehrali 0:1.

Vo vybičovanej semifinálovej atmosfére však chlapci oduševneným výkonom vyhrali nad Spartakom Trnava 2:0 a postúpili do finále, kde sa opäť stretli s ETO Győr. Tento raz sa však tešili slovanisti. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil  2:2, o výsledku tak rozhodol penaltový rozstrel, v ktorom  brankár Slovana Lukáš Trnovský zabezpečil 2 úspešnými zásahmi cenné víťazstvo.

Výsledné poradie: 1. ŠK Slovan Bratislava, 2. Győr ETO FC, 3. Spartak Trnava

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Haco, Horný, Horváth, Hrivňák, Hromník, Kaláber, Moric, Sedliak, Trnovský

Tréner: Igor Dedík

 

V nedeľu 19. februára cestovala prípravka U8 do českých Dubňan, kde ich čakalo šesť zápasov v hale. Slovanisti si zapisovali víťazstvo za víťazstvom: nad Skalicou vyhrali 6:0, nad Piešťanmi 5:1, ŠK Líšeň zdolali 5:1,  Hodonín 8:1 a napokon, Spartak Brno 4:2. Posledný zápas s Kyjovom skončil síce remízou 2:2, ale po spočítaní bodov sa mladí futbalisti U8 ocitli na 1. mieste tabuľky. Okrem zlatých medailí získal Slovan Bratislava aj individuálnu cenu. Trofej za najlepšieho brankára turnaja si prevzal Lukáš Trnovský.

Výsledné poradie: 1. ŠK Slovan Bratislava, 2.  FK Hodonín,  3.  Sparta Brno

Zostava: Funtík, Glváč, Janžo, Kadák, Opanasenko, Sedliak, Štefanča, Trnovský, Valachovič

Tréner: Igor Dedík

Vedúci družstva: Ondrej Trnovský

Mladým futbalistom gratulujeme a veríme, že cenné víťazstvá sú sľubnou predzvesťou úspešnej  futbalovej jari.

Igor Dedík, tréner U8: "Máme za sebou veľmi úspešný víkend, v ktorom bolo hlavným cieľom vyťažiť všetkých hráčov, užiť si futbal a zmerať si sily aj s tímami, s ktorými sa často nestretávame.

Na oboch turnajoch sme predviedli výborné výkony, či už individuálne, ako aj kolektívny herný výkon družstva. V každom zápase, ktorý sme v rámci týchto turnajov odohrali, sme dominovali na ihrisku po technickej aj taktickej stránke a zaslúžene sme vyhrali. Teší nás, že v zápasoch sa objavujú veci, ktoré trénujeme na tréningoch, chlapci sa rýchlo učia, čo je vidieť aj na ich hernom progrese.  Pochvala patrí aj rodičom, ktorí pre chlapcov vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru."

 

Ostatný víkend bol bodkou za halovými turnajmi a sme radi, že dopadli najlepšie, ako mohli. Máme pred sebou veľa práce, každý hráč je len na začiatku svojej futbalovej kariéry.

Verím, že víťazstvá chlapcom dodajú ešte väčšiu chuť na sebe pracovať a naďalej budú hladní po úspechoch, ako nám to predviedli aj tento víkend.

 

 

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.