Úvod Správy Ženy Belasé hviezdy vstupujú do jarnej časti s množstvom noviniek

Belasé hviezdy vstupujú do jarnej časti s množstvom noviniek

Hráčky ŠK Slovan Bratislava odštartujú jarnú časť Demišport I. ligy žien v sobotu domácim zápasom na Pasienkoch proti Ružomberku. Do kľúčovej časti súťaže vstupujú s viacerými novinkami.

Tou najvýraznejšou je identita celej sekcie ženského futbalu v Slovane. Jej súčasťou je nové logo, tímová prezývka a kampaň, ktorú pripravila mladá výtvarníčka Andy Patková so svojim tímom. V klube chcú takto prilákať najmenšie dievčatá k futbalu. „Podarilo sa nám otvoriť novú vekovú kategóriu WU9, v ktorej trénuje viacero dievčat. Okrem toho nám stabilne fungujú kategórie WU13, WU15 a WU19. Chceme otvoriť aj kategóriu WU11, aby sme vytvorili sústavu systematickej práce s deťmi a mládežou a aby sme dievčatá postupne uvádzali do veľkého futbalu,“ uviedla Natália Látal Mackovičová, manažérka ženského futbalu ŠK Slovan Bratislava. 

Ženské družstvo budú môcť fanúšikovia poznať pod prezývkou „belasé hviezdy“ a dievčenské a mládežnícke družstvá ako „belasé hviezdičky“. Myšlienka týchto prezývok poukazuje na sny všetkých dievčat na svete bez ohľadu na ich vek, pôvod, vzhľad či postavenie a na to, že svoje sny si môžu plniť aj vďaka futbalu. Zároveň odkazujú na Slovan, v ktorého logu sú hviezdy symbolizujúce jeho silnú históriu.

V jarnej časti uvidia fanúšikovia nastupovať slovanistky v nových dresoch. Svoj podiel na tom má aj tréner mužov Vladimír Weiss st., ktorý tak dodržal svoje slovo zo stávky. „Pred začiatkom sezóny sa konalo fotenie novej kolekcie dresov, ktorého súčasťou bola aj naša hráčka. Tréner belasých pri tom povedal, že ak Slovan postúpi proti Mostaru do Konferenčnej ligy, tak nám kúpi nové dresy. Keďže tréner Weiss je typ človeka, ktorý dodrží slovo, tak sa aj udialo. Ďakujeme, pán tréner,“ dodala Látal Mackovičová, ktorá je prvou Slovenkou s UEFA Pro trénerskou licenciou.

Hráčky ŠK Slovan Bratislava majú za sebou sedem týždňov zimnej prípravy. V sobotu ich čaká prvý domáci zápas proti Ružomberku. „Už v prvom zápase jarnej časti chceme ukázať, na čom sme pracovali počas zimnej prípravy. Očakávam kvalitný dynamický zápas plný osobných súbojov, z ktorého verím získame dôležité tri body,“ uviedol hlavný tréner ženského tímu Zdenko Iskra.

Cieľ v jarnej časti majú belasé hviezdy jasný, zabojovať o titul a zahrať si v prestížnej Lige majstrov. V tabuľke po jesennej časti strácajú na vedúcu Myjavu iba dva body. „Zimná prestávka kolektívu veľmi prospela. V tabuľke je všetko otvorené a už minulý rok ukázal, že v nadstavbe sa do boja o titul prihlásili aj iné tímy. Veríme si na titul, ale uvedomujeme si, že to nebude jednoduché,“ uviedla kapitánka ženského tímu Dominika Rezeková.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.