Úvod Správy Slovnaft Cup Dobré pocity

Dobré pocity

Hlasy hráčov po pohárovom zápase v Banskej Bystrici.

Belasí úspešne zvládli prvý súťažný zápas jarnej časti ročníka. V Banskej Bystrici v dohrávke osemfinále Slovnaft Cupu zvíťazili 2:1 a naďalej zostávajú v hre v troch súťažiach.

Len necelých 21 minút potreboval Malik Abubakari na to, aby sa pri svojej premiére v belasom strelecky presadil. Jeho gólovej hlavičke predchádzal presný center od Jurija Medveděva. Práve títo dvaja hráči boli po zápase v mix-zóne a sprostredkovali svoje dojmy z mrazivého podvečera na Štiavničkách.

Malik Abubakari: „Skórovať pri premiérovom štarte je skvelé, veľmi sa teším. Pre mňa je najpodstatnejšie, že som týmto gólom pomohol mužstvu. V Slovane od vás všetci očakávajú víťazstvá, čo sa nám v Banskej Bystrici podarilo, a sme v ďalšom kole. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre. Zo Švédska či Fínska som zvyknutý na chlad, no teraz bola fakt zima a nebolo ľahké hrať v takýchto podmienkach. Postupne som si na to zvykol. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, už sa neviem dočkať na ten ďalší v nedeľu. S novými spoluhráčmi sa mi hralo dobre, vychádzala nám súhra, snažil som sa nabiehať a rovnako napádať, keď sme nemali loptu. Verím, že postupom času to bude ešte lepšie.“

Jurij Medveděv: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Prišli sme s cieľom postúpiť, čo sa nám podarilo, takže sa tešíme. Začiatok bol trochu nervózny, prvé minúty neboli podľa našich predstáv. Postupom času sme to zlepšili, mali sme lepší pohyb i nábehy za obranu. V druhom polčase sme mohli pridať aj tretí gól, šance sme na to rozhodne mali. Ihrisko nebolo zlé, bolo ešte zmrznuté a trochu tvrdé, miestami sa kĺzalo, no pri porovnaní s tým, ako vyzeralo na fotografiách z piatka večer, bolo solídne. Čo sa týka gólu, tak mojou úlohou je popri bránení podporovať útok. Teším, sa že som to Malikovi naservíroval na hlavu, a on to potom pekne trafil.“

David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.