Úvod Správy Prípravné zápasy Neprehrávali nás, tvrdí Kašia o konfrontácii so Salzburgom

Neprehrávali nás, tvrdí Kašia o konfrontácii so Salzburgom

Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.

Belasí majú za sebou tretí prípravný zápas v roku 2023. Utrpeli v ňom tesnú prehru, keď podľahli účastníkovi skupinovej fázy Ligy majstrov a rakúskemu suverénovi. Naše mužstvo si z konfrontácie s Red Bull Salzburg môže napriek prehre odniesť viacero pozitív.

Zverenci Vladimíra Weissa st. nepúšťali silného súpera do vyložených príležitostí. Nebezpečný priamy kop Okafora z prvého polčasu vyriešil Adrián Chovan, keď včas zakročil pri bližšej žrdi. V úvode druhého polčasu sa domáci dostali do vedenia po kurióznej situácii.

Okafor totiž zakončoval z uhla na zadnej žrdi, Chovan ešte stihol zasiahnuť, pričom lopta sa následne odrazila od brvna. „Z môjho uhla pohľadu lopta neprešla za bránkovú čiaru. Mrzí ma, že o výsledku rozhodla práve táto situácia,“ skonštatoval Guram Kašia, ktorý bol v inkriminovanom momente veľmi blízko a okamžite reklamoval gólový verdikt.

Krátko po tomto okamihu sme ustáli pokutový kop, keď Chovan zneškodnil strelu Koitu k pravej žrdi. „Chytená penalta nám dodala pozitívny impulz do ďalších minút. Teším sa aj za Adriána, odchytal dobrý duel a k tomu nás takto podržal pri pokutovom kope,“ pokračoval skúsený gruzínsky obranca.

Belasí napriek niekoľkým príležitostiam v Salzburgu neskórovali, a odišli tak s tesnou prehrou. Pre oba tímy sa jednalo o poslednú skúšku pred prvým súťažným zápasom jarnej časti – Salzburg čaká už v piatok štvrťfinále Rakúskeho pohára so Sturmom Graz, my sa predstavíme v sobotu v dohrávke osemfinále pohára v Banskej Bystrici.

Naše mužstvo po tom, ako v európskych pohároch vyhralo a remizovalo s Bazilejom, dvakrát remizovalo s Olympiakosom a zdolalo Ferencváros, opäť ukázalo dobrý prejav proti etablovanému klubu na medzinárodnej scéne. „Pre nás to bol výborný prípravný zápas, s kvalitným súperom, a vo vysokej intenzite. Salzburg sa nás celý čas snažil dostávať pod tlak, má kvalitu, no neprehrával nás. Snažili sme sa byť silní, kompaktní a chceli sme hrať čo najviac, ako to šlo. Myslím si, že sme tento zámer aj naplnili,“ vyhlásil Guram Kašia.

Slovanisti sa po zápase vrátili do Bratislavy, kde budú pokračovať v príprave. Ako sme spomenuli, v sobotu 4. februára o 13:00 nás čaká pohárové stretnutie v Banskej Bystrici. „Zo Salzburgu si môžeme odniesť pozitíva. Boli sme veľmi dobre organizovaní, absolvovali sme užitočný test proti silnému európskemu tímu. Ideme sa pripravovať ďalej,“ uzavrel Guram Kašia.

Zdroj foto: Twitter Red Bull Salzburg