Úvod Správy Prípravné zápasy Veľmi dobrá previerka s kvalitným súperom

Veľmi dobrá previerka s kvalitným súperom

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Boris Kitka: „Prakticky celý plán prípravy smeroval k tomuto zápasu. Tešíme sa z konfrontácie s takýmto kvalitným súperom a účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov. Myslím si, že sme mohli vidieť dynamický futbal. Herný štýl Salzburgu je založený na veľkej dynamike, či už v útočnej, ale najmä v prechodovej fáze dozadu po strate lopty. Súper mal veľmi dobrý, silný pressing v strednej zóne, na čo sme sa pripravovali. Celkom slušne sme vychádzali z ťažkých situácií. Aj dnes sa ukázalo, aké sú v dnešnom futbale kľúčové silové a rýchlostné parametre, pri práci s loptou v krátkom čase rozhoduje prvý a druhý dotyk. Sme radi, že sme boli vo fázach zápasu vyrovnaným súperom. Škoda prehry, no treba uznať, že Salzburg mal o jednu-dve polo-šance viac. Aj my sme tam mali príležitosť na konci prvého polčasu i v druhom polčase, no sami sme videli, že proti súperom takejto kvality môže rozhodnúť aj jediná situácia. Môžeme byť spokojní s defenzívnou fázou, obranná štvorica s Adriánom Chovanom si zastala svoje miesta, zvládli sme veľa centrovaných a kolmých lôpt. Na druhej strane, ofenzívni hráči sa snažili prispieť k tomu, aby sme nestratili kompaktnosť. Pozitívom je, že aj v druhom polčas sme vydržali to vyššie tempo hry. Hráčom sme plánovali dať väčšiu minutáž, čo vydržali a boli sme stále v zápase.

Máme za sebou veľmi dobrú skúšku s jedným z najlepších európskych klubov z pohľadu výchovy mladých hráčov. Možnosť zmerať si sily so Salzburgom vnímame ako výbornú previerku v rámci prípravy na jarnú časť. Dobre si to zanalyzujeme, verím, že nájdeme pozitíva, na ktorých môžeme stavať, no samozrejme aj veci, ktoré neboli podľa našich predstáv, aby sme sa im do budúcna vyvarovali. Zápas naplnil naše očakávania, najmä z pohľadu náročnosti súpera. Máme pred sebou ešte dva týždne do štartu ligy, no už budúci týždeň nás čaká pohár v Banskej Bystrici.

V neposlednom rade si vážime, že Salzburg nám vytvoril dobré podmienky a umožnil nám naplánovať si krátke rakúske sústredenie. Mohli sme počas neho trénovať v tréningovom centre klubu, a ihrisko, na ktorom sme dnes hrali, bolo aj napriek vplyvom počasia vo výbornom stave.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.