Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí tesne nestačili na Salzburg

Belasí tesne nestačili na Salzburg

FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava 1:0.

ŠK Slovan v treťom prípravnom zápase v roku 2023 podľahol Red Bullu Salzburg 0:1. O výsledku rozhodla situácia z 54. minúty, keď po zakončení Okafora bola podľa rozhodcu lopta za bránkovou čiarou. Domáci mali následne šancu zvýšiť svoj náskok, no Adrián Chovan zneškodnil pokutový kop. Aj belasí mali svoje príležitosti, žiaľ, ani jedna sa neujala. Najbližšie sa predstavíme v sobotu 4. februára o 13:00 v Banskej Bystrici v dohrávke osemfinále Slovnaft Cupu.

Ako bolo vopred medzi klubmi dohodnuté, zápas sa hral na 120 minút vo formáte 2 x 45 minút plus 30 minút. V chladnom počasí v tréningovom stredisku Red Bullu Salzburg začali belasí proti účastníkovi skupinovej fázy Ligy majstrov nebojácne. V úvodnej fáze zápasu držali Salzburg na dištanc a snažili sa byť iniciatívni aj vpredu. Strela Weissa však letela nad a Zmrhalov nádejný prienik zmaril brankár rýchlym vybehnutím. Salzburg mal prvú veľkú šancu v 32. min po tom, ako Okafor z priameho kopu namieril k bližšej žrdi, Chovan vyrazil na roh. Náš brankár rovnako úspešne zasiahol aj pri ďalšom pokuse Okafora spoza hráča. V závere prvého dejstva ešte Čavrič zakončil zvnútra šestnástky, Köhn však stiahol jeho tečovaný pokus. Následne ešte Vernon hlavičkoval zblízka vedľa.

Po prestávke sa domáci ujali vedenia po tom, ako Okafor zakončoval z uhla a lopta sa po zásahu Chovana poodrážala od brvna. Ťažko súdiť, či bola alebo nebola za čiarou, v každom prípade, rozhodca ukázal do stredu a Salzburg viedol – 1:0. V 65. min mohol rakúsky majster zvýšiť svoj náskok po tom, ako Kucka nedovolene zakročil v šestnástke. Koita poslal penaltu k pravej žrdi, Chovan však výborne vystihol smer a zneškodnil pokutový kop. Belasých to nakoplo k ofenzívnej aktivite – Kuckovu strelu brankár chytil, Lovat predviedol dobrý výpad zľava a je škoda, že z jeho strieľaného centra nevzišlo väčšie nebezpečenstvo. Podobne pochodil v 82. min Weiss, keď jeho krížny pokus zmaril obranca.

V úvode záverečnej 30-minútovky, čiže pomyselného predĺženia, prišlo na oboch stranách k ďalšiemu prestriedaniu. Salzburg mal hneď šancu, no Chovan dobre zakročil a vyrazil nepríjemnú strelu nad brvno. Od 95. min sme hrali bez kapitána Weissa, ktorý najprv utŕžil škaredý ´šľapák´, na čo v ňom vzplanuli emócie a po tvrdom kontakte s domácim hráčom videl červenú kartu. Ďalší priebeh už vážnejšie šance nepriniesol a skóre zostalo v platnosti.

FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 54. Okafor

Salzburg: Köhn – Solet, Gourna-Douath, Pavlovič – Dedič, Sučič, Kjaergaard, Bernardo – Koita, Adamu, Okafor, striedali Onguene, Capaldo, Van der Brempt, Ulmer, Stejskal, Baidoo, Forson, Ibertsberger, Gloukh, Fernando, Konate

Slovan: Chovan (107. Trnovský) – Medveděv (91. Pauschek), Kašia (91. Križan), Vernon (107. Tóth), Lovat (91. Voet) – Kucka (91. Lichý), Agbo (91. Kankava) – Zmrhal (80. Adler), Weiss, Čakvetadze (65. Sharani) – Čavrič (65. Green)

Zdroj foto: Twitter Red Bull Salzburg