Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí v sobotu v Salzburgu, priamy prenos na Slovan TV

Belasí v sobotu v Salzburgu, priamy prenos na Slovan TV

Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia na pôde FC Red Bull Salzburg.

Pred belasými je tretí prípravný zápas, v ktorom sa stretnú s klubom, ktorý hral v ostatných štyroch rokoch vždy v skupinovej fáze Ligy majstrov. Naším súperom bude FC Red Bull Salzburg. Úvodný výkop je v sobotu o 15:00 v tréningovom centre Taxham.

Priamy prenos vám prinesieme prostredníctvom Slovan TV.

Zverenci Vladimíra Weissa st. po stredajšom zápase v St. Pöltene zostali na krátkom sústredení v Rakúsku. Vo štvrtok i v piatok pokračovalo naše mužstvo v naplánovanom tréningovom procese.

„Zostali sme kúsok od Salzburgu, vo štvrtok sme trénovali dvojfázovo. Salzburg nám umožnil trénovať v tréningovom centre určenom pre svoje A-mužstvo. Dnes sme tam absolvovali predzápasový tréning,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Ak ste si radi zvykli na naše predĺženia z letných kvalifikačných kôl európskych pohárov, tak na niečo podobné sa z pohľadu dĺžky hracieho času môžete tešiť aj v sobotu. „Už dávnejšie sme sa dohodli na tom, že budeme hrať 120 minút. Zatiaľ to vyzerá na formát normálneho zápasu (2 x 45 minút) a 30 minút ako predĺženie. V hre bola ešte jedna možnosť, a síce 2 krát 60 minút. Na takúto minutáž potrebujete využiť viac hráčov, no verím, že sa s tým popasujeme a čo najlepšie sa rozhodneme aj z pohľadu zostavy. Čaká nás súper európskeho rangu a jeden z najlepších európskych klubov z v rámci práce s mladými hráčmi,“ pokračoval Boris Kitka.

FC Red Bull Salzburg je klub, ktorý v 21. storočí zaznamenal ohromný progres. Ten je samozrejme spojený so značkou Red Bull, úspešnou nielen vo futbale. Red Bull, ešte pod vedením nedávno zosnulého Dietricha Mateschitza, vstúpil do klubu v roku 2005, a započal éru nového rakúskeho suveréna. Náš sobotňajší súper získal celkom 16 rakúskych titulov, z toho tri ešte v 90-tych rokoch pod niekdajším názvom SV Austria Salzburg.

Salzburg vyhral rakúsku ligu 9-krát v rade, nepretržite jej kraľuje od sezóny 2013/14. Úspechy dosiahol aj v Európe, je pravidelným účastníkom skupinových fáz i jarných vyraďovacích kôl. V sezóne 2017/18 postúpil do semifinále Európskej ligy, pred rokom zase do jarnej vyraďovacej fázy Ligy majstrov, kde nestačil na Bayern Mníchov. Čo sa týka aktuálnej sezóny, tak na jeseň hral v skupine Ligy majstrov v a konkurencii Chelsea, AC Miláno a Dinama Záhreb obsadil tretie miesto. Odtiaľ tak ´spadol´ do jarnej fázy Európskej ligy, kde sa stretne s AS Rím.

So Salzburgom sme sa stretli aj my – bolo to na jeseň 2012 v skupine Európskej ligy. V Rakúsku sme prehrali 0:3 a na Pasienkoch v poslednom hracom dni skupiny 2:3, keď sme pritom po šiestich minútach viedli 2:0 po dvoch presných zásahoch Miloša Lačného.

V súčasnom mužstve, ktoré so 6-bodovým náskokom vedie rakúsku ligu, nájdeme veľa mladých a talentovaných hráčov. Na zimných majstrovstvách sveta hral mladý srbský stopér Strahinja Pavlovič, ktorý dal aj gól do siete Kamerunu. V chorvátskej nominácii bol ďalší mladík Luka Sučič, veľkú budúcnosť predpovedajú aj útočníkovi Benjaminovi Šeškovi, ktorý bude od leta nosiť dres Lipska. Ďalším účastníkom majstrovstiev sveta je útočník Noah Okafor, reprezentujúci Švajčiarsko. Trénerom nášho súpera je 34-ročný Nemec Matthias Jaissle.

„Čaká nás náročná previerka. Vieme, ako aktívne Salzburg hráva, rovnako ako pre nás, aj pre nášho súpera je to posledná konfrontácia pred prvým súťažným zápasom. Zápas nám ukáže, ako sa popasujeme s vysoko-talentovanými hráčmi, ktorí dokazujú kvalitu nielen v domácej lige. Čaká nás výborná skúška a jeden z najsilnejších súperov v príprave v rámci posledných rokov. Urobíme maximum, aby sme to dobre zvládli. Každý dobrý výsledok, resp. dobré fázy zápasu sú proti takémuto súperovi vždy pozitívom. Verím, že si z tohto merania síl zoberieme aj veľa kladných vecí, určite tam budú aj veci, ktoré budeme musieť v nasledujúcom období zlepšiť,“ uzavrel Boris Kitka.

Prípravný zápas FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 28. januára o 15:00. Priamy prenos vám ponúkneme prostredníctvom Slovan TV.