Úvod Správy Prípravné zápasy Nech to takto padá ďalej

Nech to takto padá ďalej

Jaromír Zmrhal po prípravnom zápase v St. Pöltene.

Nádherný futbalový okamih. Vladimír Weiss ml. vysiela z rohu ideálny center na zadnú žrď, Jaromír Zmrhal si jedným dotykom loptu preberie a druhým ju ľavačkou posiela nechytateľne pod brvno. Tak vyzeral prvý gól belasých v dnešnom prípravnom zápase v St. Pöltene, a pohladil oči i dušu každého futbalového priaznivca.

Ak máte dobrú pamäť, možno sa vám vybavil zápas 3. kola kvalifikácie Európskej ligy z augusta 2021, v ktorom Jaromír Zmrhal podobným spôsobom skóroval do siete Lincolnu Red Imps. „S Vladom nám to takto pekne vyšlo vtedy i teraz,“ usmieval sa šťastný strelec. „Možno som si takýto gól mohol pošetriť na ligu, no veľmi sa teším, že sa mi podarilo skórovať už v druhom zápase v novom roku. Verím, že mi to tam bude padať ďalej a ešte viac.“

Belasí do stretnutia s nedávnym účastníkom najvyššej rakúskej súťaže a aktuálnym lídrom druhej ligy vstúpili aktívne. Okrem úvodného gólu mali do prestávky aj ďalšie príležitosti na vypracovanie výraznejšieho náskoku.

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vychádzal nám taktický zámer. Chýbalo nám viac pokoja vo finálnej fáze, po prvom polčase sme mohli pokojne viesť 2:0 či 3:0. Zápas by tým bol prakticky rozhodnutý, takto súper stále žil. St. Pölten vôbec nehral zle, práve naopak, vyšlo mu niekoľko nacvičených vecí. Potrebujeme sa zlepšiť vo finálnej fáze, to nám dnes chýbalo k víťazstvu,“ zhodnotil Jaromír Zmrhal.

Na rozdiel od úvodného duelu s Brnom mali dnes hráči zo základnej zostavy vyššiu minutáž. Len dvaja však odohrali plných 90 minút – boli to Giorgi Čaketadze a Jaromír Zmrhal. „Bol som rád, že môžem odohrať celý zápas. Aj trénerovi som povedal, že som okej a zvládnem to. Cítim sa dobre, mám nabehané, takže žiaden problém,“ vyhlásil český reprezentant.

Belasí po zápase v St. Pöltene zostávajú v Rakúsku, kde budú pokračovať v tréningovom procese. V sobotu o 15:00 ich čaká prestížny duel na pôde Red Bull Salzburg. „Tešíme sa na to, čaká nás veľmi dobrá previerka. Počul som, že by sme mali hrať dlhšie, celkovo 120 minút, takže to bude dobrá zaberačka. Zmeriame si sily s kvalitným súperom, bude to dobrý test,“ uzavrel Jaromír Zmrhal.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.