Úvod Správy Prípravné zápasy Za stavu 2:1 sme si to mali ustrážiť

Za stavu 2:1 sme si to mali ustrážiť

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase SKN St. Pölten – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Boris Kitka, asistent trénera: „Zo začiatku sme mali hru pod kontrolou, nedotiahli sme niektoré sľubné príležitosti, Lucas Lovat mal čistú šancu. Vychádzali nám veľmi dobré brejky a prechody dopredu cez Sharaniho či Vladimíra Weissa ml., Giorgi Čakvetadze sa viac dostal do hry až po prestávke. Myslím si, že na toto obdobie sa hralo v dobrom tempe. Aj futbalová verejnosť videla, že druhá rakúska liga má tiež svoju kvalitu, pričom my sme čelili jej lídrovi a zároveň ambicióznemu klubu s viacerými šikovnými hráčmi. Nám miestami nefungoval prechod do defenzívy, no mali sme veľa dobrých prechodov do protiútoku. Bol to pre nás veľmi poučný zápas, niektoré výkony boli dobré, najmä v prvom polčase, keď hrali tí skúsenejší, sme mali dianie pod kontrolou. Akurát na jeho konci sme mali problémy po štandardkách, súper tam mal jednu šancu.

Škoda, že za stavu 2:1 sme si to viac neustrážili, inkasovali sme zbytočný druhý gól. Keďže by sme každý zápas radi zvládli aj výsledkovo, tak s tým dnes nemôžeme byť spokojní. Mali sme niekoľko šancí po pressingových situáciách a odobratí lopty v blízkosti brány súpera, ktoré musíme využiť a lepšie zakončiť. Máme pred sebou ešte dva týždne. Uvidíme, ako bude káder vyzerať a ako prebehne doplnenie, niektoré pozície potrebujeme ešte posilniť, keďže niektorí hráči odišli. Budeme na tom pracovať a pripravovať sa na Salzburg, čaká nás najlepšie rakúske mužstvo a jeden zo silných tímov aj v európskom ponímaní. Chceme tam preniesť dobré veci z dneška, aj keď v sobotu to bude určite iné. Verím, že tú výzvu prijmeme a dobre sa pripravíme.“