Úvod Správy Prípravné zápasy Pred belasými druhý prípravný zápas

Pred belasými druhý prípravný zápas

Belasí sa v stredu o 14:00 predstavia v St. Pöltene.

Belasých čaká druhý prípravný zápas, v ktorom sa predstavia na štadióne SKN St. Pölten. Meranie síl s lídrom druhej rakúskej ligy vám prinesieme v priamom prenose na Slovan TV.

Zverenci Vladimíra Weissa st. piatkovým triumfom 2:1 nad Brnom symbolicky uzavreli úvodný blok zimnej prípravy. Zimný dril však pokračuje, v pondelok už naše mužstvo opäť dvojfázovo trénovalo.

V prvom zápase s Brnom dostala drvivá väčšina hráčov priestor na 45 minút, len Adrián Chovan a Vernon De Marco mali dlhšiu minutáž (70 minút u Chovana, 90 minút u Vernona).

„Netvrdím, že to bude úplne presný obraz záťaže, akú sme volili v prvom zápase s Brnom. Aj teraz chceme dať šancu čo najväčšiemu počtu hráčov, no boli by sme radi, ak by niektorí odohrali aspoň 60 minút. V sobotu nás čaká náročný duel v Salzburgu. So Salzburgom sme sa dohodli na tom, že budeme hrať dlhšie, zápas potrvá 120 minút. Preto aj teraz v stredu ideme do toho s tým, že záťaž budeme rozkladať,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasým proti Brnu chýbali hráči, ktorí sa doliečovali, resp. vracali po zraneniach – konkrétne Tigran Barseghjan, Dávid Holman či Lukáš Pauschek. Posledný menovaný bol najbližšie k návratu do zápasového tempa. „Lukáš je v podstate v plnom tréningu s mužstvom. Veríme, že jeho noha bude už len lepšia, je to dôležité aj pre jeho psychiku, aby bol sebavedomejší. Zatiaľ sa na tréningu javí dobre, absolvuje s nami všetky prakticky všetky herné tréningy. Je možné, že by mohol dostať pár minút. Pri ostatných hráčoch sa stav výraznejšie nezmenil.“

V piatok s Brnom dostal šancu v druhom polčase 21-ročný krajný obranca Alexander Tóth z belasej juniorky. Tóth naskočil za áčko aj v novembrovom prípravnom zápase v Dunajskej Strede. „Alexandra sme si podržali, aj teraz vcelku slušne naskočil. Za svoj prístup, ktorý ukázal počas celej jesene v juniorke, si to zaslúži. Na kraji obrany si vždy zastal svoje miesto. Ide do vyššieho levelu, aj preňho to bude výzva, no v tréningoch mu nič nechýba, a je otvorený tomu čeliť. Budeme len radi, ak by sa chytil šance, a výkonmi v prípravných zápasoch by zabojoval o to, aby zostal súčasťou prvého tímu,“ pokračoval asistent trénera.

Belasí sa naďalej nachádzajú v prípravnom období s vyššími tréningovými objemami. „Príprava sa končí až posledným týždňom pred Dunajskou Stredou. Objem tréningov je väčší než štandardne počas sezóny. Stále sa teda v hre môžu objavovať určité chyby, alebo nie tak zažité automatizmy medzi formáciami. Zápasy však poskytujú dobrý obraz pre nás trénerov, aby sme si zanalyzovali a videli veci, ktoré fungujú, alebo naopak, nefungujú. Na základe toho ich môžeme zaradiť do tréningového procesu, aby sme pracovali na ich zlepšovaní,“ uzavrel Boris Kitka.

SKN St. Pölten je po jesennej časti lídrom rakúskej druhej ligy. V 16 odohraných kolách nazbieral 32 bodov pri bilancii 10 víťazstiev, 2 remízy a 4 prehry. Tento klub je neoficiálnym nasledovníkom FCN St. Pölten, pričom vznikol len v júni 2000. Od roku 2008 hral v druhej rakúskej lige, v sezóne 2015/16 si víťazstvom v tejto súťaži zabezpečil postup medzi elitu. V nej vydržal do ročníka 2020/21, keď zostúpil. Aktuálne je však na najlepšej ceste k návratu do najvyššej súťaže.

Výrazným úspechom SKN St. Pölten je postup do finále Rakúskeho pohára 2013/14, v ktorom nestačil na Salzburg (2:4). Keďže Salzburg zároveň získal majstrovský titul, pripadla vtedajšiemu druholigistovi miestenka v kvalifikácii Európskej ligy. St. Pölten si ako jeden z troch druholigových tímov, ktoré hrali v kvalifikácii Európskej ligy, nepočínal vôbec zle. V druhom kvalifikačnom kole prešiel cez Botev Plovdiv (1:2 vonku a 2:0 doma), v treťom nestačil na PSV Eindhoven (0:1 vonku a 2:3 doma).

Prípravný zápas SKN St. Pölten – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 25. januára o 14:00 v St. Pöltene. Ak sa počasie nezhorší, bude sa hrať priamo na trávnatej ploche v NV Aréne, domovskom stánku nášho súpera.

Prostredníctvom Slovan TV vám prinesieme priamy prenos.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.
Súčasťou dohody je aj opcia.
Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.