Úvod Správy Ženy Ženy čaká v zimnej príprave viacero kvalitných konfrontácií

Ženy čaká v zimnej príprave viacero kvalitných konfrontácií

Aktuálne o zimnej príprave našich futbalistiek.

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava odštartovali zimnú prípravu 9. januára. Počas šiestich týždňov na nich čaká viacero dôležitých výziev. Cieľom do jarnej časti je zabojovať o ligový titul.

Hlavný tréner ženského tímu Zdenko Iskra privítal na prvých tréningoch všetky hráčky. „Stretli sme sa po menšej prestávke. Dievčatá mali možnosť oddýchnuť si počas sviatkov, verím, že načerpali dostatok potrebných síl. Absolvovali individuálny plán, prípravu sme začali testami. Pocity zo začiatku prípravy sú celkom dobré, dievčatá sú nabudené a máme dostatok času na to, aby sme sa pripravili na jarnú časť,“ skonštatoval 32-ročný kormidelník.

Zloženie kádra zostalo po jesennej časti stabilné, tím pokračuje vo svojej stanovenej filozofii. „Čo sa týka posíl, aktuálne je to otázne a otvorené. Máme posunutých viacero hráčok z kategórie WU19, skúsime ich zabehnúť v tíme. To je aj náš cieľ a filozofia – zapracovať mladé hráčky do veľkého futbalu.“

Slovanistky čaká pred prvým ligovým zápasom proti Ružomberku, ktorý odohrajú 25. februára, viacero dôležitých výziev. „Snažili sme sa prípravu ladiť postupne. Prvé dva týždne sme začali s kondičnou prípravou zameranou na rozvoj vytrvalosti. Po prvom prípravnom zápase proti chlapcom zo Senca sa presunieme na päťdňové sústredenie do Korne, počas ktorého odohráme prípravný zápas proti chlapcom z Turzovky. Vo februári sa stretneme najskôr so ženami z Komárna, ktoré ašpirujú na postup do I. ligy žien. Posledné dva týždne budú z hľadiska súperov náročnejšie, predstavíme sa v Miskolci, ktorý patrí ku kvalitným tímom v maďarskej súťaži a generálku pred domácim ligovým zápasom proti Ružomberku odohráme v Györi,“ uviedol tréner žien.

Cieľ do jarnej časti zostáva pre Iskrov talentovaný mladý tím jednoznačný. Belasé v I. lige žien strácajú po jesennej časti na vedúcu Myjavu iba dva body. „Chceme zabojovať o titul, keďže sa nám nepodarilo uspieť v pohári. S Myjavou máme športovo nevyrovnané účty, máme im čo vracať. Urobíme všetko pre to, aby sme boj o titul zdramatizovali, ako to len pôjde,“ dodal Zdenko Iskra.

Program prípravných zápasov ženského A tímu

4.2. ŠK Slovan Bratislava – KFC Komárno

11.2. DVTK Miskolc – ŠK Slovan Bratislava

18.2. ETO Györ – ŠK Slovan Bratislava

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.
Súčasťou dohody je aj opcia.
Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.