Úvod Správy Prípravné zápasy Zápas splnil svoj účel

Zápas splnil svoj účel

Jurij Medveděv po prípravnom zápase s Brnom.

Belasí majú za sebou vydarenú bodku za úvodným blokom zimnej prípravy. V prvom zápase v roku 2023 si poradili so Zbrojovkou Brno 2:1. Jurij Medveděv si cenil pozitíva, ktoré priniesol piatkový duel.

Slovan a Brno symbolicky znovu priniesli futbal do Senice, ktorá ešte v ostatnom ročníku pôsobila v najvyššej súťaži. Na tribúnu útulného štadióna si našli cestu priaznivci belasých z Bratislavy i zo Záhoria. Naše mužstvo malo prakticky domáce prostredie.

Aj terén na aktuálne ročné obdobie umožňoval hrať futbal, čo belasí potvrdili viacerými peknými kombinačnými akciami. V treskúcej zime tak zahriali prítomných a na diaľku potešili priaznivcov pri streame na Slovan TV.

„Po dvojtýždňovej najmä kondičnej príprave splnil dnešok svoj účel. Nikto sa nezranil, schuti sme si zabehali a vyhrali sme. Myslím si, že zápas mal celkovo svoju dobrú úroveň,“ povedal Jurij Medveděv.

Belasí hrali s Brnom aj v júli tohto roka, remizovali tam 2:2. Vtedy to bola pre nás generálka na kvalifikáciu Ligy majstrov, teraz sa role vymenili. Kým Zbrojovka už o týždeň začína jarnú časť sezóny, náš tím šiel do zápasu z hrubej prípravy, keď belasí trénovali dva či trikrát denne.

„Áno, mali sme trochu ťažšie nohy, ale tak to v tejto fáze prípravy má byť,“ skonštatoval Jurij Medveděv, ktorý ako veľká väčšina hráčov odohral 45 minút. V prvom polčase operoval na pravom kraji obrany.

„Postupne chceme hrať ešte rýchlejšie. Dôležité bude vyvarovať sa lacných chýb, takých ako pri inkasovanom góle. Verím, že postupom prípravy budeme ešte dynamickejší na lopte. Toto bol však dobrý začiatok a pozitívny impulz pred ďalšími zápasmi,“ uzavrel Jurij Medveděv.

 

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Pošlite svoje otázky Vernonovi De Marcovi.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Neprehliadnite

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.