Úvod Správy Transfery Myenty Abena prestupuje do Ferencvárosu

Myenty Abena prestupuje do Ferencvárosu

Myenty Abena v belasom pôsobil od leta 2019.

ŠK Slovan Bratislava a Ferencváros sa dohodli na podmienkach transferu Myentyho Abenu. Surinamský stredný obranca prestupuje zo Slovana Bratislava k účastníkovi jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy.

Myenty Abena prišiel do Slovana Bratislava v lete 2019. V belasom si pripísal celkom 69 ligových štartov, trikrát sa v nich strelecky presadil. Oporou tímu bol aj počas európskej cesty na jeseň 2019 i počas úspešného účinkovania v Európskej konferenčnej lige v prebiehajúcom ročníku. Je autorom jedného z najslávnejších gólov posledných rokov. V posledných sekundách prvého zápasu play-off Európskej ligy 2019/20 s PAOK FC dotlačil loptu do siete a rozhodol o našom domácom víťazstve 1:0. Pevne do základnej zostavy sa znovu prebojoval v tomto ročníku, patril k pilierom defenzívy v ťažkých európskych dueloch.

Abena získal so Slovanom tri majstrovské tituly (2019/20, 2020/21, 2021/22) a dva Slovenské poháre (2019/20, 2020/21). Raz hral v belasom skupinu Európskej ligy a dvakrát Európskej konferenčnej ligy.

Počas pôsobenia v Slovane dostal Myenty ako rodený Surinamčan, ktorý však vlastní aj holandské občianstvo, možnosť reprezentovať rodnú krajinu. Za Surinam si doteraz pripísal 8 štartov.

Kariéra 28-ročného stredného obrancu bude pokračovať v hlavnom meste Maďarska. Myentymu Abenovi ďakujeme za všetko, čo pre Slovan odviedol. 

„Neexistuje správny čas na to, kedy povedať dovidenia. Pre mňa je však ten deň dnes. Mojím spoluhráčom prajem všetko najlepšie vo futbale, ale najmä v živote. Chcel by som sa poďakovať za úžasnú podporu tým, ktorí ma sledovali a užívali si moju hru. Bol som súčasťou tímu, ktorý písal históriu. Toľko spomienok a toľko, čo by som chcel povedať...Teraz to však nechajme takto. Bolo to legendárne a bolo to skutočné. Ďakujem, Slovan,“ vyznal sa Myenty Abena na svojej sociálnej sieti.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 18:00 predstavia v Ružomberku.
Tigran Barseghjan nielen o svojom nádhernom góle do siete Žiliny.

Neprehliadnite

Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.