Úvod Správy Mládež Belasá U17 v bitke o prvé miesto

Belasá U17 v bitke o prvé miesto

Hodnotenie jesennej časti v podaní našich mladších dorastencov do 17 rokov.

Naši mladší dorastenci do 17 rokov (U17) majú za sebou vydarenú jesennú časť. Zverenci Mariána Bochnoviča zimujú na druhom mieste, keď získali 34 bodov za 11 víťazstiev, 1 remízu a 2 prehry, pri celkovom skóre 35:13.

Belasí získali zhodný počet bodov ako líder z Trenčína, oproti ktorému majú o niečo horšie skóre, a neuspeli vo vzájomnom zápase. Slovanisti sa však môžu pochváliť najlepšou defenzívou v súťaži, keď inkasovali len 13-krát.

„Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne. Oproti minulej sezóne sme sa dokázali výrazne zlepšiť ako tím, ale aj ako jednotlivci. Dokázali sme výkonnostne rásť,“ povedal tréner Marián Bochnovič.

Plný počet 1260 minút odohral na jeseň kapitán belasých Simon Arnold. Najlepším strelcom tímu bol 8-gólový Boris Rusnák. Za predvedené výkony a pekné výsledky si však pochvalu zaslúži celé mužstvo.

„Úprimne priznávam, ,že ma hráči veľmi príjemne prekvapili počas celej jesennej majstrovskej časti súťaže svojimi kvalitnými výkonmi v jednotlivých zápasoch. Naše tabuľkové postavenie je len odzrkadlením poctivej práce v tréningovom procese a vnútornou silou tímu v kritických momentoch,“ pokračoval tréner belasej U17.

Belasí prehrali len dva zápasy, oba o gól – doma s Trenčínom (1:2) a v Dunajskej Strede (3:4). Veľmi cenný triumf dosiahli v mládežníckom derby so Spartakom (2:0), doma deklasovali Michalovce (5:0) a dôležité tri body priviezli aj z Ružomberka, kde sa nikdy nehrá ľahko (3:1).

„Najlepší moment jesene bol zápas v Ružomberku, kde sme otočili nepriaznivý stav a dokázali sme ho doviesť do víťazného konca. Tam sme ukázali obrovský tímový progres a vnútornú silu v ťažkom zápase s kvalitným súperom,“ vyhlásil Marián Bochnovič.

Ak naša U17 prinajmenšom udrží trend z jesene, bude jarná časť veľmi zaujímavá. „V zimnom období určite chceme ešte kvalitnejšie pracovať v tréningovom procese na vylepšení herného prejavu družstva aj v kvalitných medzinárodných prípravných dueloch, ktoré máme naplánované. V kondičnej príprave chceme zvyšovať kondičný potenciál hráčov,“ uzavrel Marián Bochnovič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.