Úvod Správy Prípravné zápasy Späť v Slovane, späť doma

Späť v Slovane, späť doma

Aleksandar Čavrič na štarte zimnej prípravy.

Pätnásť gólov – to je bilancia Aleksandara Čavriča z jesennej časti vo všetkých súťažiach. Náš najlepší strelec sa od nedele zapojil do zimnej prípravy, ktorú podľa vlastných slov príliš neobľubuje, no uznáva, že pre futbalistu je potrebná a dôležitá.

Podobne ako ďalší traja hráči, aj Čaki mal z dôvodu pravoslávnych Vianoc povolené o pár dní dlhšie voľno. V nedeľu sa však títo hráči pripojili k mužstvu. „Ceníme si, že sme mohli stráviť Vianoce s našimi rodinami,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Ak na konci sviatkov alebo pri návrate z dovolenky do bežného režimu pociťujete smútok, v prípade Čakiho boli pocity pri ceste späť do Bratislavy iné. „Pri ceste späť na Slovensko mi bolo lepšie než keď som odtiaľto odchádzal. Nemohol som sa dočkať na chalanov a Bratislavu. Som v Slovane takmer sedem rokov, tu sa cítim ako doma. Keď som sa rozprával so spoluhráčmi, tak to vnímali podobne. Všetci sa chceli vrátiť, keďže máme za sebou skvelý rok a v kabíne vládne dobrá atmosféra.“

Ako náš ofenzívny univerzál strávil decembrové voľno a sviatky? „Doma s rodinou, po dlhom čase sme boli späť v Srbsku. S partnerkou čakáme bábätko, takže sme chceli byť všetci pokope. Je najkrajšie tráviť čas s ľuďmi, ktorých máte radi a sú vám blízki. Dobre som si oddýchol, a teraz som pripravený na nové výzvy.“

Belasí počas tohto týždňa trénujú dva až trikrát denne a ako to v príprave býva, dostávajú do tela. „Nemilujem toto obdobie (úsmev). Pre futbalistu je začiatok zimnej prípravy snáď najťažším obdobím roka, avšak sme si vedomí, že to potrebujeme. Príprava je pre celý nasledujúci rok mimoriadne dôležitá, preto k nej pristupujeme svedomito a s pozitívnym nastavením mysle. Sám dokážem z minulosti porovnať, aké to je, keď absolvujete kompletnú prípravu, a keď pre zranenia niečo vynecháte. Verím, že všetci zostaneme zdraví. Trénujeme tvrdo a každý deň beháme, avšak všetci vieme, že to treba,“ pokračoval 28-ročný rodák z Vukovaru.

Naše mužstvo na bežecké tréningy využíva park v Rusovciach, kde sú belasí aj ubytovaní. Na ďalšie tréningy slúžia ihriská s umelou trávou na Kalinčiakovej ulici i na Pasienkoch. Aj počasie zatiaľ napriek dvojdňovému dažďu relatívne praje, zatiaľ nehrozia žiadne veľké mrazy.

„Počasie z pohľadu futbalu vôbec nie je zlé. Pripravovať sa doma je fajn, máme k dispozícii všetko, čo potrebujeme. Umelá tráva je rýchlejšia než normálna, čiže sme tam nútení robiť veci vo vyššej rýchlosti, čo tiež môže byť dobré. Navyše, chýbala mi Bratislava, takže je super, že sme doma,“ usmieva sa Aleksandar Čavrič.

Náš služobne najstarší hráč, ktorý v belasom pôsobí nepretržite od septembra 2016, zažil vydarenú jesennú časť. Vo Fortuna lige dal 7 gólov, ďalšie 4 presné zásahy pridal v Európskej konferenčnej lige a 4 v Slovnaft Cupe. Netreba zabúdať ani na jeho rozhodujúcu a postupovú penaltu z odvety play-off proti Mostaru.

V Európskej konferenčnej lige nezabudneme na jeho dva góly v poslednom zápase vo Vilniuse, či parádne presné zásahy v oboch dueloch s Bazilejom. „Z pohľadu gólov prežívam svoju zatiaľ najlepšiu sezónu. Ešte však nie je koniec, sme len v polovici. Hneď na nový rok som si prial, aby som bol ešte lepší, a aby sme ako tím dosiahli ešte viac. Opäť zo seba vydám všetko. Chcem pomôcť mužstvu, lebo tento tím i klub mi dali všetko. Veľmi sa teším, že som svojou troškou priniesol radosť fanúšikom. Vždy môžete byť lepší, a presne to si prajem do nového roka. A najmä nech sme všetci zdraví,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasy z kabíny po odvetnom zápase v Severnom Macedónsku.
Názory trénerov po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 s FC Struga (2:1).
FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.