Úvod Správy Mládež Belasá U19 stabilizovala výkonnosť a túži po tabuľkovom posune

Belasá U19 stabilizovala výkonnosť a túži po tabuľkovom posune

Hodnotenie jesennej časti v podaní nášho staršieho dorastu.

Náš starší dorast (kategória U19) zimuje v prvej dorasteneckej lige na siedmom mieste. Zverenci Michala Suchomela nazbierali 22 bodov pri bilancii 6 víťazstiev, 4 remízy a 4 prehry, s celkovým skóre 17:17.

Súťaž je však mimoriadne vyrovnaná, slovanisti strácajú na prvý Trenčín šesť bodov. Nielen o tom sme sa v hodnotení po jesennej časti rozprávali s Michalom Suchomelom, hlavným trénerom belasého staršieho dorastu.

„Do letnej prípravy sme sa rozlúčili z rôznych dôvodov s viacerými hráčmi. Vzhľadom k tomu, že končiaci ročník 2004 nám zostal v malom počte, zadefinovali sme si úlohu pripravovať mladších hráčov z ročníka 2005. V tréningovom procese sme niektoré tréningy absolvovali v projekte s kategóriou U21. Po nie práve optimálnom vstupe do súťaže z hľadiska herného prejavu sme postupne stabilizovali výkonnosť. Veľmi slušný herný prejav bol často negovaný množstvom nepremenených šancí a naopak ľahko inkasovaných gólov,“ povedal Michal Suchomel.

Z pohľadu odohratej minutáže medzi belasými pomyselne kraľuje obranca Martin Homola, ktorý nevynechal ani minútu. Sedemnásť strelených gólov bolo rozdelených veľmi rovnomerne medzi viacerých hráčov. Najviac, štyri presné zásahy, má na konte Zoran Ivanics.

Belasí na siedmom mieste nie sú bodovo ďaleko od čela tabuľky. „Momentálne postavenie v tabuľke zodpovedá veľkej vyrovnanosti mužstiev, preto nás čaká veľmi zaujímavá jarná časť,“ myslí si Michal Suchomel.

Náš starší dorast nemal ideálny vstup do súťaže, v úvodných štyroch kolách získal len štyri body. Hneď v piatom kole sa však chytil, keď vo vždy sledovanom zápase zdolal doma Žilinu 2:1.

Čo považuje tréner za najlepší moment jesene v podaní belasej U19? „Takýchto momentov bolo počas jesene veľmi veľmi veľa a dá sa povedať, že každý zápas mal svoj náboj a emóciu, aj keď niekedy absentovala kvalita. Spomeniem pár zápasov, ktoré sa paradoxne negujú, na východe Slovenska. Zápas v Košiciach nám vôbec nevychádzal podľa plánov a dokázali sme ho vyhrať 3:2. Naopak, v Michalovciach sme odohrali jeden vynikajúci polčas a zaznamenali najvyššiu prehru jesennej časti 0:3. V poslednom kole v Podbrezovej sme desať minút pred koncom prehrávali 0:2, no podarilo sa nám vyrovnať a mohli sme predviesť dokonalý obrat. V poslednej minúte sme však nepremenili pokutový kop.“

Úvodný jarný duel odohrá náš starší dorast 25. februára, keď doma vyzve Poprad. „V jarnej časti chceme zlepšiť spomínané atribúty hry a byť ešte dominantnejší vo všetkých zložkách športového tréningu. Cieľom je pripraviť čo najviac hráčov pre kategóriu U21, pričom niektorí hráči z dorastu už majú aj štarty v druhej lige. Ruka v ruke s tým ide snaha o čo najlepšie postavenie v tabuľke,“ uzavrel Michal Suchomel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.