Úvod Správy Ženy Omladený ženský tím zimuje na druhom mieste

Omladený ženský tím zimuje na druhom mieste

Hodnotenie jesene v podaní ženského tímu ŠK Slovan.

Ženský výber ŠK Slovan Bratislava odohral jesennú časť v značne obmenenom a omladenom zložení oproti predošlým sezónam. Belasé však neustúpili zo svojich pozícií a držia sa na špičke prvej ženskej ligy.

Slovanistky majú po jeseni na konte 37 bodov pri bilancii 12 víťazstiev, 1 remíza a 1 prehra, celkové skóre 75:9. Na Myjavu, s ktorou v minulom ročníku tesne neuspeli v bitke o titul, strácajú len dva body. Pred jarnou časťou je teda ešte všetko otvorené. Naše futbalistky určite urobia všetko pre to, aby sa majstrovský titul v ženskom futbale opäť vrátil do hlavného mesta.

„Pred začiatkom krátkeho letného prípravného obdobia nastala značná obmena kádra, resp. došlo k odchodom viacerým skúsenejších opôr družstva. Za toto krátke, no intenzívne prípravné obdobie, sa hráčky zoznámili s hernou koncepciou a spôsobom hry, akým by malo družstvo v súčasnom personálnom obsadení zabojovať o popredné priečky,“ skonštatoval hlavný tréner ženského tímu Zdenko Iskra.

Belasé dosiahli viaceré vysoké víťazstvá – v Nových Zámkoch vyhrali 16:0, doma nadelili Žiline desať gólov, v derby zdolali Spartak Trnava rozdielom triedy 3:0. Jediné bodové straty utrpeli pri remíze 1:1 na pôde GFC regionálna akadémia (v Tesároch) a pri prehre na pôde Myjavy, najväčšieho konkurenta.

S Myjavčankami belasé vypadli aj v Slovenskom pohári. Na jar sa teda zverenkyne Zdenka Iskru budú koncentrovať len na domácu súťaž. „V rámci jesennej časti sme zaznamenali viaceré dôležité víťazstvá, no v porovnaní s aktuálnym lídrom tabuľky nášmu družstvu chýba skúsenosť, resp. typická hrotová útočníčka,“ pokračoval Zdenko Iskra.

Belasé v omladenom zložení získavajú cenné skúsenosti, herne rastú a na jar budú určite odhodlané pobiť sa o prvé miesto. V belasom vyrastajú nové futbalové talenty.

Potešiteľný je aj mierne rastúci záujem o ženský futbal. Na domáce zápasy na Pasienkoch si nachádzajú cestu aj fanúšikovia a fanúšičky belasých. „Z pohľadu aktuálnej skladby kádra považujem jesennú časť za úspešnú. Avšak výsledky ako prehra 0:5 na pôde Myjavy, kde sa ukázala určitá nevyzretosť kádra, alebo domáca prehra v Slovenskom pohári opäť proti Myjave, poukazujú na kvantum práce, ktorá je pred nami, aby sme dokázali bojovať o popredné priečky v ženskej lige,“ doplnil Zdenko Iskra.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.