Úvod Správy Prípravné zápasy Víťazná bodka za rokom 2022

Víťazná bodka za rokom 2022

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:4.

ŠK Slovan v prípravnom zápase v MOL Akadémii zvíťazil nad Dunajskou Stredou 4:2. Všetky štyri naše góly sme vsietili v prvom polčase. Týmto zápasom sme definitívne uzavreli futbalový rok 2022. Belasých po ňom čaká zaslúžené voľno, následne individuálne tréningové plány, a od 4. januára 2023 začiatok zimnej prípravy.

Prvú šancu mal DAC, Szánthó šiel sám na Trnovského, ktorý výborne zmenšil strelecký uhol. V 7. min padol prvý gól, a to na opačnej strane. Zmrhal krásne vysunul za obranou Čavriča, ktorý krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre – 0:1. Po dvadsiatich minútach mohlo byť vyrovnané, domáci kopali penaltu. Davisovu strelu k ľavej žrdi však Trnovský bravúrne vystihol. Szánthó z ďalšej akcie ešte opečiatkoval našu pravú žrď. Opäť platilo ´nedáš – dostaneš´, keď Mustafič našiel za obranou Zmrhala, a ten zoči-voči brankárovi nezaváhal – 0:2. Prakticky stopercentná efektivita pokračovala, mladík Tóth z ľavého kraja našiel centrom na vzdialenejšej žrdi Čavriča, ktorý zvýšil na rozdiel triedy – 0:3. V 38. min sme pridali štvrtý gól, keď Zuberu zužitkoval Čavričovu prihrávku a zblízka si pekne poradil s obrancom i brankárom – 0:4.

Belasí cez prestávku dvakrát striedali, domáci urobili tri zmeny. DAC hneď po polčase znížil, keď sa Ramadan presadil po rýchlej akcii. Belasí mohli opäť viesť o štyri góly, Medved po spätnej prihrávke Tótha mieril nad. Potom mal viac práce Trnovský, ktorý pokryl niekoľko nebezpečných striel. Inkasoval až v 76. min, keď Nebyla trafil po spätnej prihrávke do druhej vlny. Belasí už ďalšie góly vo svojej sieti nedopustili, v MOL Aréne dosiahli cenné víťazstvo.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (0:4)

Góly: 47. Ramadan, 76. Nebyla - 7. a 34. Čavrič, 23. Zmrhal, 38. Zuberu

Rozhodovali: Kišš – Pozor, Štofík

DAC: Veszelinov – Pinto (73. Leginus), B. Szolgai (73. Andzouana), Muhamedbegovič (46. Brunetti) , Davis (84. Mendez) – Nebyla (84. Bahi), Fazlagič (73. Fančovič) – Szánthó (79. Demjanovič), Veselovský (46. M. Szolgai), Gavrič (46. Csóka) – Ramadan

Slovan: Trnovský – Medveděv (79. Kušnír), Križan, Voet, Tóth (86. Baláž) – Zuberu (46. Šaponjič), Kucka (70. Koseček), Mustafič, Zmrhal (46. Nikitin) – Čavrič (56. Antálek), Medved (84. Hornyák)