Úvod Správy Zo Senice odchádzame bez bodu

Zo Senice odchádzame bez bodu

Zo Záhoria si nevezieme ani jeden bod, na trávniku FK Senica sme prehrali 2:3.

V zápase 7. kola Corgoň ligy prehrali naši chlapci na pôde najpríjemnejšieho prekvapenia tohto ročníka Corgoň ligy FK Senica (2:3) a prvé miesto v tabuľke prenechali práve Záhorákom. "Belasí" sú po tomto stretnutí v tabuľke na tretej priečke. Okrem Záhorákov sa pred Slovan Bratislava dostala aj Trnava.

Ako blesk z jasného neba prišiel už na začiatku zápasu gól domácich. Strnad v 3. min prihral Kóňovi, ktorý z tridsiatich metrov vystrelil na bránku Matúša Putnockého, lopta vo vzduchu zaplávala a skončila až v ľavom hornom rohu „svätyne“ Slovana – 1:0. Od tohto momentu však na trávniku dominoval náš tím. Najskôr v 10. min skúsil vyrovnať Erik Grendel, jeho strela skončila nad bránkou. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o štyri minúty Karimovi Guédému. Ten najskôr hľadal prihrávkou nabiehajúceho Samuela Slováka, odrazená lopta od defenzívneho valu Záhorákov sa mu však vrátila späť na hranici šestnátky, odkiaľ strelou k žrdi prekonal brankára Boleka – 1:1. Už o dve minúty sme sa mohli ujať vedenia, útočník Marek Kuzma však len opečiatkoval pravú žrď. Následne hra upadla do priemeru, naši chlapci boli aktívnejší, do šancí sa však dostali až v závere prvého dejstva. Najskôr to skúsil Mario Božič ďalekonosnou strelou z priameho kopu, Bolek síce predviedol neistý zákrok, no loptu upratal do bezpečia. O minútu nato centroval opäť Božič. Z priameho kopu tentokrát posúval loptu na hlavu Martina Dobrotku. Bolek v súboji s ním a Samuelom Slovákom ju zle zasiahol. Center doplával až na ľavú žrď. Oslobodenie od tlaku „belasých“ priniesol odkop Strnada.

Senici vyšiel vstup aj do druhého dejstva. V 50. min podbehol ľahkú nakopnutú loptu brankár hostí Matúš Putnocký a Smetana pohodlne skóroval do prázdnej bránky – 2:1. Odpoveď „belasých“ nenechala na seba dlho čakať. Michal Breznaník však o dve minúty trafil po len bočnú sieť Bolekovej bránky. V 56. min centroval do šestnástky na Karima Guédého Erik Grendel, jeho pokus hlavičkou však nebol razantný. V 61. min sa opäť z diaľky osmelil strelec prvého gólu Kóňa, tentokrát mieril nepresne. V 63. min fauloval Kornel Saláta v pokutovom území útočníka Diviša. Loptu si na biely bod postavil Smetana, ktorý nedal Matúšovi Putnockého žiadnu šancu – 3:1. V 68. min sa podarilo „belasým“ vsietiť kontaktný gól. Erik Grendel poslal kolmú prihrávku na Samuela Slováka. Najskúsenejší hráč Slovana vystrelil spoza šestnástky, loptu tečoval stopér domácich Pillár a tá skončila za chrbtom Boleka – 3:2. Vyrovnať sa snažil Erik Grendel. Jeho prudká strela z priameho kopu skončila v 86. min len tesne vedľa bránky. Veľkú šancu sme mali aj o minútu neskôr. Strnad v príležitosti fauloval Samuela Slováka, no rozhodca Hracho nepochopiteľne neodpískal pokutový kop. Nič na tom nezmenili ani sťažnosti z lavičky aj hráčov priamo na trávniku. V záverečnom tlaku si poradil Bolek s nebezpečnými centrovanými loptami Martina Dobrotku aj Filipa Kissa. Štastie mal pri krížnej strele Samuela Slováka zvnútra šestnástky, ktorá v 90. min skončila tesne vedľa ľavej žrde. Pri vabanku mal v nadstavenom čase príležitosť aj Kornel Saláta, jeho strele chýbala razancia, a tak skončila v náručí Boleka, ktorý prispel nemalou mierou k tomu, že tri body za víťazstvo zostali v Senici.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)
Góly: 4. Kóňa, 52. a 66. O. Smetana (druhý z 11 m) - 14. Guédé, 69. Slovák, ŽK: 9. Strnad, 42. Merzič, 44. O. Smetana, 86. Juhász, 90. Bolek - 65. Saláta, 90. Dosoudil, rozhodovali: Hracho - E. Weiss, Kubačka, 3968 divákov

Senica: Bolek - Merzič, J. Gajdošík, R. Pillár, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš (90.+ Szegedi), Villar, T. Kóňa, Belák (85. Juhász) - O. Smetana (87. Faldyna)
Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník - Božič (63. F. Kiss) - Bagayoko (75. Štepanovský), Guédé, Grendel, Slovák - M. Kuzma (61. Ivana)

Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to nervózny zápas, v ktorom sme vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Paradoxne sme si vypracovali menej šancí ako v Žiline, ale dokázali sme trikrát skórovať. Chlapci si užívajú víťazstvo nad Slovanom, nad ktorým sa nevyhráva každý deň. Ten pocit im doprajem."

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Začali sme trošku ťažkopádne, na hráčoch sa odrazil nahustený program. Napriek tomu si myslím, že takéto lacné góly nemôžeme dostávať. Zápas sa nevydaril Putnockému, ktorý nás v Stuttgarte podržal."