Úvod Správy Niké liga Pokračovať takto aj na jar

Pokračovať takto aj na jar

Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.

Belasí napísali v 35. súťažnom zápase tejto sezóny peknú bodku za jesennou časťou. V dohrávke nasúkali Zlatým Moravciam štyri góly a potešili fanúšikov peknými akciami. Slovan piaty rok po sebe prezimuje prvý so ziskom 41 bodov. Druhá Dunajská Streda získala o tri body menej.

Dôležitý okamih stretnutia prišiel tesne pred prestávkou. Zlaté Moravce krátko predtým vyrovnali na 1:1, no belasí im strelili gól do šatne, ktorý sa ukázal ako víťazný. A bol nielen víťazný, ale aj nádherný. Aleksandar Čavrič trafil loptu pravačkou parádne do pravého horného rohu, brankár na jeho krížnu strelu nemal nárok. Určite jeden z kandidátov do ankety Gól mesiaca za november.

„Vyšlo mi to pekne, dobre som trafil loptu. Teším sa, že som takýmto spôsobom pomohol tímu. Prvý polčas nebol podľa našich predstáv, na konci sa však tešíme z víťazstva a vydareného konca jesennej časti,“ povedal šťastný strelec v mix-zóne.

Belasí po prestávke pridali ďalšie dva presné zásahy a duel s prehľadom doviedli do úspešného konca. V okrúhlom 40. ligovom zápase zveľadili vzájomnú bilanciu so Zlatými Moravcami na 28 víťazstiev, 6 remíz a 6 prehier.

„V druhom polčase sme už hru kontrolovali a boli sme jednoznačne lepší. Prvý polčas sme sa trochu trápili, ihrisko bolo aj vplyvom počasia ťažšie, nemali sme tam toľko nábehov. Po prestávke sme sa tým lepšie vyrovnali a narástol tým aj náš výkon. Verím, že sme ním potešili fanúšikov,“ pokračoval Čaki.

Jesenná časť sa skončila. Zverenci Vladimíra Weissa st. počas nej odohrali v priebehu niečo vyše štyroch mesiacov 35 súťažných duelov, pričom mimo posledného asociačného termínu šli prakticky bez zápasovej pauzy. Potešujúce je, že rovnako ako na jeseň, aj na jar začneme v troch súťažiach. Čaká nás osemfinále Európskej konferenčnej ligy, na ktoré ponúkame do konca mesiaca predkupné právo pre držiteľov permanentiek a majiteľov balíčkov zo skupiny. Viac informácií TU.

„Myslím si, že si môžeme povedať, že sme odviedli dobrú robotu. Aj keď, vždy to môže byť lepšie. Zažili sme krásne zápasy a nezabudnuteľné emócie. Chceli sme zimovať v lige prví, čo sa nám vďaka tomuto víťazstvu podarilo. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať aj na jar,“ vyhlásil 28-ročný rodák z Vukovaru.

Aleksandar Čavrič zažil aj osobne vydarenú jesennú časť. Po tom, ako v lete zotrval v Slovane a predĺžil kontrakt, zaznamenal na jeseň vo všetkých súťažiach celkom 15 gólov. V Európe nám veľmi pomohli jeho kľúčové presné zásahy do siete Bazileja či v poslednom hracom dni vo Vilniuse.

V rámci Fortuna ligy je so siedmimi gólmi na delenom štvrtom mieste medzi strelcami. „Chcem takto pokračovať, aby som aj na jar dával góly a pomáhal mužstvu. Vieme, čo nás budúci rok čaká. Dám do toho všetko rovnako ako doteraz. Zatiaľ sa však v zime teším aj na domov a oddych. Fakt to bol ťažký rok a každému z nás dobre padne trochu oddýchnuť a načerpať sily na jar,“ uzavrel náš tohtosezónny najlepší strelec.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.