Úvod Správy Mládež Belasá U17 na čele, žiaci stopercentní s Nitrou

Belasá U17 na čele, žiaci stopercentní s Nitrou

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu. K jednotlivým výsledkom ponúkame štatistický prehľad a pri každom zápase aj hodnotenia trénerov jednotlivých kategórií.

Naši starší dorastenci doma privítali Ružomberok, ktorý sa pohybuje na čele súťaže. Zverenci Michala Suchomela robili, čo mohli, na súpera však nestačili a podľahli mu 0:2. Belasá U19 sa v tabuľke nachádza na ôsmej priečke, do konca jesene ju čakajú ešte dva duely na ihriskách súperov v Petržalke a Podbrezovej.

Mladší dorastenci cestovali do Ružomberka. Naša U17 odohrala na Liptove výborný zápas, keď síce prehrávala 0:1, no tromi gólmi otočila skóre vo svoj prospech. Dvakrát skóroval Samuel Noel Murár, jeden presný zásah pridal Boris Rusnák. Zverenci Mariána Bochnoviča sú na prvom mieste ligovej tabuľky, keď získali zhodný počet bodov ako Trenčín (28), no v ich prospech hovorí lepšie skóre.

Naša U16 na pôde Ružomberka, ktorý je v tejto vekovej kategórii na čele súťaže, dlho držala nerozhodný stav. Po prestávke však prišli tri góly v našej sieti, na ktoré belasí nenašli odpoveď. Belasá ´šestnástka´ je v priebežnom poradí šiesta.

Starší žiaci cestovali do Nitry. Náš výber do 15 rokov potvrdil svoju hernú prevahu dvomi gólmi v druhom polčase, keď sa strelecky presadili Lukáš Šalkovič a Timotej Toplanský. Zverenci Patrika Lipnického sa v tabuľke západnej skupiny I. ligy nachádzajú na druhom mieste.

Belasá U14 bola výsledkovo ešte suverénnejšia, keď v Nitre zvíťazila vysoko 9:0. O deväť presných zásahov sa postaralo osem rôznych hráčov – k dvojgólovému Leovi Hofstädterovi sa pridali Oleksii Zavora, Karol Havlík, Tadeáš Zajarný, Marco Ricotti, Dávid Horník, Denis Gjakova a Oliver Müller. Zverenci Michala Polčica sú v priebežnej tabuľke tretí.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

12. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, Kozák, D. Murár, R. Slovák (62. Schmidt), Benko, Marko, Maroš (62. Lendel), Mišovič, J. Šalkovič (62. Balko), Ivanics (72. Nemeškürti)

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme mali zlý vstup, keď sme boli zbytočne nervózni a viazla nám kombinačná hra, čoho výsledkom bol gól súpera. Po góle sme mali náznaky šanci na vyrovnanie, ale nedokázali sme ich využiť. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s priebehom zápasu, ale opäť sme inkasovali gól. Treba však športovo priznať, že súper bol veľmi kvalitne organizovaný a zvíťazil zaslúžene.“

12. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 1:3 (1:1) – S. Murár 2, Rusnák

Zostava Slovana: Spišák – Polakovič, Arnold, Spišiak, Meliš, Fronko (84. J. Slovák), Husarčík, S. Murár, Želipský (70. Šaulič), Rusnák (84. Denko), Gašpar (66. S. Dornai)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V kvalitnom zápase s Ružomberkom sa nám vydaril zámer, s ktorým sme do zápasu vstupovali. Chceli sme z kompaktného obranného bloku v strednej zóne narúšať súperovu rozohrávku a z toho vychádzať do rýchlych kontier. Napriek tomu, že sa domáci ujali vedenia po chybe v našej rozohrávke, sme nepriaznivý stav otočili tromi gólmi a zaslúžene sme vyhrali. Chcem družstvo pochváliť za výborný tímový oduševnený výkon, ktorým sme potvrdili naše postavenie v súťaži. Z individuálnych výkonov by som chcel vyzdvihnúť výkon dvojgólového Murára, z obrany kapitána Arnolda, zo stredu zálohy Fronka a v útoku podal kvalitný výkon Rusnák.“

12. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 3:0 (0:0)

Zostava Slovana: Malovec – Richter, Lužák, Bachna, A. Švec (65. Kireth), L. Horváth (56. Kotúček), Kodhaj (65. Lengyel), Holocsy, Rúsek, Németh (56. Hrica), Canolli (41. Jarošinec)

Attila Illés, tréner U16: „Chceli sme nadviazať na náš posledný zápas, v ktorom sme podali dobré výkony. Čiastočne sa to aj podarilo. V prvom polčase sme podali dobré výkony a vytvorili sme množstvo šancí, no žiaľ, góly sme nedali. V úvode druhého polčasu nás súper potrestal po štandardných situáciách, keď sme v pokutovom území neboli dostatočne dôrazní a koncentrovaní. Verím, že v ďalších zápasoch nadviažeme na prvopolčasové výkony a budeme úspešní.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

11. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – L. Šalkovič, Toplanský

Zostava Slovana: Petrič – Víg, Botka, Féder (52. Šimlovič), Danchuk, Barnáš (41. Jenčuš), Rajčan, L. Šalkovič (64. Halla), Novák, Treplan (41. Toplanský), Jakubec (41. Lukáček)

Patrik Lipnický, tréner U15: „Celý zápas sme mali hernú prevahu, vytvárali sme si sľubné prečíslenia a strelecké pozície, dlho sa nám však nedarilo zápas gólovo otvoriť. Vo finálnej fáze sme totiž pôsobili zbrklo, chýbalo nám viac presnosti a lepšie rozhodnutia pri realizácií zakončenia útokov. Súper sa snažil hroziť najmä z protiútokov, preto sme potrebovali rýchlo reagovať po strate lopty a prepínať do defenzívy. Darilo sa nám to celkom dobre a domácich sme do vážnejšej šance nepustili. V druhom polčase sa nám už konečne podarilo prekonať dobre chytajúceho súperovho brankára a dvomi peknými strelami sme rozhodli o našom zaslúženom víťazstve.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

11. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:9 (0:4) – Hofstädter 2, Zavora, Havlík, Zajarný, Ricotti, Horník, Gjakova, Müller

Zostava Slovana: Huber – Zavora (36. Vrána), Mich. Hacker (36. Opanasenko), Havlík, Zajarný (36. Horník), Ricotti (36. T. Marcelli), Hofstädter, Štepanovský, Vician, Viara (36. Müller), Bachan (36. Gjakova)

Michal Polčic, tréner U14: „Nastúpili sme proti tímu zo spodnej časti tabuľky. V úvode zápasu nám chýbal lepší pohyb a riešenie herných situácii bolo častokrát pomalé. Ešte v prvom polčase sme si však vytvorili dostatočný náskok. Po zmene strán sme pridali po pekných akciách ďalšie góly a zaslúžene vyhrali. Teší nás transfer z tréningov a výraznejšia efektivita pri zakončení.“

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.